BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Tavaly jól ment a T-Systems Magyarországnak

Rendkívül jó, akár rekordévnek is tekinthető volt 2015 a Magyar Telekom száz százalékos tulajdonában lévő T-Systems Magyarország Zrt.- nek - mondta a csütörtöki sajtóbeszélgetésen Rékasi Tibor, a társaság vezérigazgatója. A sikerben továbbra is szerepe volt a már évekkel korábban végrehajtott cégintegrációnak, de ennél is nagyobb jelentősége volt annak, hogy az elmúlt év végén rengeteg uniós projekt torlódott fel - mondta a cégvezető. (Az éves adatokat még nem hozták nyilvánosságra). A társaság tavalyi teljes bevételének 30-40 százaléka származott direkt és indirekt hatásokból, vagyis az uniós projektekből, illetve az azoknak a gazdaságra gyakorolt hatásából – fogalmazott a vezérigazgató. Ez „normális esetben” húsz százalék körül szokott alakulni, idén pedig 15-20 százalékos lehet ezek hatása a bevételben. Ciklikusság mindig megfigyelhető, és a cég számol is ezzel – mondta a vezérigazgató.

A tavalyi nagy projektek között említette a vezérigazgató a Coca-Cola projektet, aminek eredményeként a céget a T-Systems adatközpontjából szolgálják ki. A kiskunfélegyházi könyvtárban pedig chipet kaptak a könyvek, amelynek köszönhetően a helyük beazonosítható. Az e-kuka fejlesztés pedig abban támogatja a hulladék szállítóját, hogy megtervezett módon, úton szállítsa el a hulladékot.

A T-Systems Magyarország tehát idén – a tavalyihoz képest – kevesebb uniós forrással számol, ugyanakkor azt várja, hogy a cég növekvő profitabilitást tud felmutatni a következő időszakban is. Ilyen lehet a smart city – tette hozzá Rékasi.

A bizakodást pedig részben arra alapozza a vállalat, hogy manapság a technológia egy olyan hozzáadott érték, ami nélkül nincsenek fejlesztések, és ez igaz a közlekedés mellett az agráriumra, a vidékfejlesztésre és az egészségügyre is – sorolta Rékasi. Az a cél, hogy a későbbiekben is előre lássák, melyek azok az eszközök, amelyek a jövő Bubijai lehetnek – Rékasi ezzel a fővárosi kerékpáros közösségi közlekedési fejlesztésére célzott, amelyben a T-Systems is részt vett.

A jövő lehetőségei között említette a vezérigazgató azt a megoldást, amelynek keretében például hálózatba kötnék az utcai kijelzőket, amelyeken különböző információkat szolgáltatnának, egyebek között az ilyen megoldásoktól lehet intelligens egy város – fogalmazott a cégvezető. A szolgáltató és az adott város felelőssége, hogy olyan legyen a beruházás megtérülése, amelynek következtében fenntarthatóvá válik az üzemeltetés – mondta Rékasi a Világgazdaság azon kérdésére, hogy a kisebb városok képesek-e finanszírozni ezeket a fejlesztéseket, illetve azok működtetését. Nyíregyházán uniós forrásból épp most fut egy smart city projekt. 

A T-Systems jelentős partnere a közigazgatás is. Rékasi szerint ennek kapcsán a kormányzat ambiciózus célokat fogalmazott meg, ilyen például az adminisztráció reformja. Az e-közigazgatás szempontjából Magyarországon ott lehet tartani, ahol most van – fogalmazott a vezérigazgató.

Egy másik trendként említette a vezérigazgató az ipar 4.0-át, vagyis amikor a nagy ipari vállalatok gépeit kapcsolják hálózatba. De arra nem számít Rékasi, hogy a következő két-három évben a cégbételének 10 százalékát meghaladnák az ebből származó források.

Hiába azonban az infrastruktúra, a megoldás, ha hiányzik az ezeket használni tudó szakember, illetve „hétköznapi” felhasználó. E téren nagy a hiányosság. Ezért indította el a T-Systems a „Legyél te is informatikus” című projektjét, amely során idén tízezer diákhoz jutnak el a cég önkéntesei, és támogatják informatikai felkészülését.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.