Ismertté váltak azok a műszaki paraméterek, amelyekkel egy megújuló energiát hasznosító berendezésnek rendelkeznie kell ahhoz, hogy a beszerzéséhez vagy a működtetéséhez támogatást lehessen igényelni. Az NFM-rendelet tervezete azért fontos, mert a zöldáram majdani támogatási rendszerének (Metár) tervezetéből – számszerűsítés híján – még nem derült ki, mi értendő azon, hogy csak korszerű, hatékony megoldásokhoz igényelhető támogatás. A most közzétett elvárások kiterjednek a hőtermelő célú berendezésekre is.
Az adatok technológiákra bontva olvashatók az NFM honlapján. Így például egy hőtermelő célú biomassza kazánnak legalább 85 százalékos hatásfokúnak kell lennie – és néhány tucat további más elvárásnak megfelelnie –, hogy támogatást kaphasson. A hőszivattyúknál típustól függően adták meg, hogy a berendezéssel a felhasználó éves hőigényének hány százalékát kell majd kielégíteni. Szerepelnek hatásfok-követelmények a hőt adó napkollektoroknál és az áramot termelő napelemeknél is, míg a szélerőműveknél a csúcskihasználási óraszám lett az első számú elvárás. Ez a kisebb teljesítményű berendezésekre évi legalább 1700 óra, a nagyobbakra évi 200 óra. (Egy évben 8760 óra van.) A vízturbináktól legalább 85 százalékos hatásfokot várna el a szabályozás, a biogáz- és biomassza tüzelésű erőművektől pedig 42 százalékot.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.