Az üzleti tanácsadó cég szakemberei emellett a szolgáltató platformok bevételeinek megsokszorozódására is számítanak, ami a 2015-ben elért 3,6 milliárd euró után 2025-ben 83 milliárd euró lehet. Mindez a PwC szerint azt jelenti, hogy a szolgáltatást nyújtók tehetik zsebre a forgalom több mint 85 százalékát, a 487 milliárd eurós különbözetet.
Az adatok alapján tavaly a legnagyobb, mintegy 15,1 milliárd eurós forgalmat a közösségi alapú szállásmegosztás generált, második helyen áll 5,2 milliárd euróval a közösségi finanszírozás és harmadik a személyszállítás. Ez utóbbi ágazat szolgáltatói érték el ugyanakkor a legtöbb bevételt, 1,65 milliárd eurót 2015-ben, ezt követte a szállásmegosztás 1,15 milliárd euróval, majd az on-demand háztartási szolgáltatások platformja 450 millió euróval.
Az előrejelzés szerint 2025-ben az öt kulcsszektor közül továbbra is a megosztáson alapuló személyszállítás hozza majd a legtöbb bevételt és az on-demand háztartási szolgáltatások platformja terén várható a leggyorsabb, évi 50 százalékos növekedés.
A PwC kilenc uniós tagállamban végzett részletes kutatást, amelyből kiderül, hogy ezekben az országokban eddig legalább 275 sharing economy-szervezet jött létre. A cég álláspontja szerint a sharing economy az elkövetkező évtizedben kiemelkedhet Európában a lassabb fejlődési ütemet produkáló gazdasági ágazatok közül.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.