A négyszáz leggazdagabb amerikai körében rekordot döntött a migránsok száma: 21 ország 42 szülötte mondhatja el magáról, hogy megcsinálta a szerencséjét az Egyesült Államokban. A Forbes magazin listáján szereplő 42 szupergazdag összesen 250 milliárd dolláros vagyonnal rendelkezik. A listát a Google társalapítója, Sergey Brin vezeti 37,5 milliárdos vagyonával, ő hatéves korában érkezett matematikus szüleivel a nagy lehetőségek hazájába. A szülőket otthon zsidóságuk miatt kiközösítették, az egyetemen is támadások célpontjai voltak. Amerikában viszont senkit sem érdekelt a származásuk és az előéletük, csak az, hogyan végzik a munkájukat. Ez egyébként gyakorlatilag valamennyi bevándorlóból lett milliárdosra igaz.
Mindössze ketten jutottak örökség révén vagyonukhoz, a többiek valódi self-made manként valósították meg álmaikat. Olyannyira, hogy az idegenellenességéről ismert és szigorú bevándorlási szabályok bevezetésével kampányoló amerikai republikánus elnökjelölt, Donald Trump is elbújhat mögöttük, hiszen 14-en előtte végeztek a Forbes idei vagyonfelmérésén.
Trump 35 helyet visszacsúszva a 156. pozíciót szerezte meg, miután az ingatlanárak árak csökkenése miatt egy év alatt 800 millió dollárral 3,7 milliárdra zsugorodott a vagyona. A 42 amerikaivá vált migránsmilliárdos közül hatan képviselik Izraelt, öten Indiát és négyen-négyen Magyarországot és Tajvant. A magyar szereplők régi motorosnak számítanak a szakmájukban. Soros György befektetési guru a Forbes lista törzsvendége, ezúttal 24,9 milliárd dolláros vagyonával a 19. helyig jutott el.
A Kauffmann alapítvány a bevándorlók üzleti életbe történő integrációját vizsgálva megállapította, hogy rendkívül erős bennük a vállalkozási hajlandóság – írja a The Washington Post. Mintegy kétszer akkora eséllyel válnak vállalkozóvá, mint a született amerikaiak. Ez a bizonyításvággyal is összefügg, és a magukkal hozott egészséges kockázatvállalással, szemléletmóddal, ami innovációk sorát eredményezi, s amiből a befogadó ország gazdasága is sokat profitál. Amerikában a sikeréhes és tehetséges jelentkezők zöme megkaphatja a lehetőséget a felemelkedéshez, és magas arányban élnek is ezzel. Sok migráns kicsiben, garázsvállalkozásként kezdi sikertörténetét, elsősorban a technológiai szektorban. Az NFAP független piackutató felmérése szerint a 87 darab, egymilliárd dollárnál magasabb piaci értékű amerikai technológiai cég közül 44-et külföldről betelepült emberek alapítottak és futtattak fel.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.