A projekt 204,39 millió forint vissza nem térítendő európai uniós támogatást szerzett a Gazdaságfejlesztési és innovációs operatív programból (GINOP).
A fejlesztés célja egy önműködő termelési rendszer kialakítása, amelynek segítségével a kistermelők, háztáji gazdálkodók és őstermelők költséghatékonyan növelhetik a növénytermesztés és a haltenyésztés hozamát. Az önellátó rendszer előnye, hogy a megújuló energiák miatt a helyi igényeknek megfelelően bárhová telepíthető.
Az akvapóniás rendszer technológiai újítása az ultrahangos vízkezelés, a rendszer szenzorokkal ellenőrzi az üzemet, segíti a telep biztonságos és veszteségektől mentes üzemeltetését. A webfelület a feldolgozott adatokban felismeri az összefüggéseket, és tájékoztatja a gazdát a hal és a növénykultúra közvetlen környezetének állapotáról.
A konzorcium árbevétele tavaly 284,59 millió forint volt; 155,89 millió forinttal kevesebb, mint 2014-ben.
A nyilvános cégadatok szerint a vas megyei Monet 2000 Kft. fő profilja informatikai fejlesztés és tanácsadás, 2015-ben 118 millió, 2014-ben 123 millió forint árbevételt, és 31 millió, illetve 9,8 millió forint adózott nyereséget ért el, dolgozóinak száma 13. A Marostech Kft. szerszámokat gyárt, tavaly 180 millió forint árbevételre tett szert, szemben az előző év 327 millió forintos teljesítményével, adózott vesztesége 7,6 millió forint volt, a 2014-es 12 milliós nyereség után. A cég 35 embert foglalkoztat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.