A bányanyitást tervező társaság ugyanis nem tudta emelni törzstőkéjét, azonban idén is folytatni kívánja romániai tevékenységét. A tőkeemelés a vállalat veszteségeit fedezte volna, ám ehhez a Minvest Rosia Montana – az RMGC állami társtulajdonosa – nem járult hozzá. A román pénzügyminisztérium szerint az RMGC 295 millió eurós vesztesége 2015-ben hatszor nagyobb volt, mint 2014-ben.
Az RMGC Európa legnagyobb külszíni aranybányájának megnyitását próbálta engedélyeztetni Verespatakon, de több mint 15 éven keresztül sikertelenül járt. Ciántechnológiás eljárással terveznek 300 tonna aranyat és 1400 tonna ezüstöt kitermelni, ez viszont a környező hegyek ledózerolását feltételezné. A projekt a romániai környezet- és műemlékvédők, a magyarországi hatóságok és szakértők heves tiltakozásába ütközött. Az eddigi felmérések azt igazolják, hogy rendkívüli csapadék bármikor okozhatna környezeti katasztrófát.
Az RMGC többször igyekezett nyugtatni a közvéleményt, hogy a létesítmény védőgátját bombabiztosra tervezték. A társaság azt állítja: az építmény százszor biztonságosabb lenne, mint a világ hasonló kitermeléseinél található gátak. Az RMGC szerint a kőgát ellenállna a Richter-skála szerinti 8-as erősségű földrengésnek is, vagy a földmozgást rögtön követő esetleges bőséges esőzéseknek.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.