Az Invitel csoport többségi tulajdonosa eladta a cégcsoport részvényeit a China-CEE Fund-nak – jelentette be a távközlési társaság. Az Invitel Csoport anyavállalata a Magyar Telecom B.V. jelenleg a Mid Europa Partners és számos egyéb pénzügyi befektető tulajdona. Az Invitel csoportnak pedig két zászlóshajója van, a lakossági és kisvállalati telekommunikációs piacot kiszolgáló Invitel Távközlési Zrt. és a vállalati IT és telco piacon tevékenykedő Invitech Solutions Zrt.
A vevő egy 430 millió dolláros private equity alap, a China-CEE Fund, amelynek a CEE Equity Partners a befektetési tanácsadója. Az alap a közép-kelet európai régió egyik vezető pénzügyi befektetője, jelenleg összesen kilenc befektetése van. A 2014 végén megvásárolt Budapesti Metropolitan Egyetem mellett Lengyelországban, Csehországban, Szlovéniában és Bulgáriában vannak energetikai, gyógyszeripari és egyéb ipari befektetései. A tranzakció a szükséges részvényesi és versenyhatósági hozzájárulások megszerzését követően zárul.
Az Invitel csoport éves konszolidált árbevétele mintegy 45 milliárd forint, Ebitda-ja 14 milliárd forint. A közlemény szerint a felek mintegy 63 milliárd forint nettó vállalati értékben állapodtak meg. Az ügylet zárása várhatóan az első negyedévben – a szükséges versenyhatósági és részvényesi jóváhagyásokat követően – történhet meg.
Az 1200 főt foglalkoztató Invitel Csoport egyik leányvállalata az Invitech Solutions hatezer partnerének nyújt informatikai, adatközponti-, valamint felhőmegoldásokat, illetve adatátviteli és telekommunikációs szolgáltatásokat. Az Invitech Solutions országosan szolgáltat és a száz legnagyobb magyar városban is jelen van saját távközlési hálózatával. A Csoport másik leányvállalata az Invitel Távközlési Zrt. mintegy 1,1 millió lakossági és kisvállalati végpontot ér el telefon, internet és televíziós szolgáltatással.
A vevő, a CEE Equity Partners a varsói székhelyű, budapesti, zágrábi és bukaresti irodában több mint 20 befetetési szakemberrel működő kizárólagos tanácsadója a 430 millió dolláros regionális private equity alapnak, a China-CEE Fund-nak. Az alap legnagyobb befektetője a China Eximbank, és befektetői között van a magyar Eximbank is.
Az Invitel jelenlegi, kockázati tőke befektetője már egy ideje túl akart adni részvényein. Hosszasan több változat tartotta magát a piacon, a vevő jelöltek között emlegették a Magyar Telekom vagy éppen az új piacokra törő Digi is. Az Invitel végül most mégsem szakmai, hanem továbbra is pénzügyi befektetőhöz kerül, ami viszont azt jelzi, hogy a cégben az új tulajdonos még lát potenciált a magyar piacon.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.