A lakáskeresők számára az ár és a szobaszám a legfontosabb, az ingatlan állapotát és komfortfokozatát kétharmaduk veszi számításba. A szmoggal egyedül kapcsolatba hozható kérdés, amit feltesznek az érdeklődők, az a fűtés típusa. A lakáskeresők 57%-ának fontos ez – ismerteti az NRC Marketingkutatóval végzett közös felmérésük eredményét Dr. Szabó Márta, az OTP Ingatlanpont hálózatirányítási és fejlesztési vezetője. (Közben újra szmogriadó van Budapesten!)
A légszennyezettségről azonban ez sem árul el túl sokat: pont a családosok körében nagyon kedvelt, egyedi fűtésű, zöldövezeti családi és alacsony lakásszámú társasházas övezeteket sújtja gyakran a szmog, a szél és a csapadék hiánya miatt, vélik a meteorológusok. Persze a korszerű tüzelési módokra átállás és a sok lombos növény javíthat a helyzeten, és a csendes, jó közlekedésű, szociális infrastruktúrájú környékek a néhány rosszabb nap ellenére is kedveltek maradnak a gyerekesek körében.
Honnan fúj a szél?
Az egészséges környezet alatt tehát nem csak a zöldövezetet kell érteni, lakásválasztáskor érdemes azt is számításba venni, az ingatlan mennyire fekszik közel a szélfolyosókhoz, egyáltalán milyen irányú általában a légmozgás, van-e a közelben erdő, hegy, nagyobb vízfelület, ami felől tisztább légtömegek érkeznek. Budapesten például észak-nyugati az uralkodó szélirány, így a II-III-IV. és a XII. kerület van a legjobb helyzetben. A keleti országrészben az északi-észak-keleti szelek, míg nyugaton a nyugati-északnyugati szelek az uralkodók, ehhez mérten érdemes az ingatlanok közül választania annak, akinek számít a szmoghelyzet is – javasolják az OTP Ingatlanpont szakértői.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.