Ez lehet a tartalma annak az adminisztratív levélnek a Bruxinfo értesülése szerint, amelyet a magyar kormány a pénteki máltai informális EU-csúcs után kaphat. Az érintett jogszabály azonban egészen más okból került terítékre, Jávor Benedek magyar EP-képviselő és a Greenpeace kezdeményezésére. A képviselő korábbi nyilatkozata szerint a módosítással olyan rendeletalkotási lehetőséghez jut a kormány, amely miatt csorbul a nukleáris hatóság (OAH) függetlensége. A törvény továbbá leszűkítheti a jogorvoslat lehetőségét a civilszervezetek és mások számára.
Korábbi sajtóinformációk szerint Brüsszel már lezártnak tekinti a paksi bővítés ügyét.
Maga az OAH főigazgatója nem tart az általa vezetett hivatal hatáskörének csorbulásától. Fichtinger Gyula már az OAH januári tájékoztatóján felhívta a figyelmet, hogy „az atomtörvényt és más jogszabályokat együtt kell vizsgálni. Most mindössze arról van szó, hogy egy új nukleáris létesítmény esetében a kormány a létesítés folyamán határozza meg a szabályokat.”
Három olyan regulát is ismertetett, amely az OAH hatáskörét garantálja: az atomtörvény 8. paragrafusa kimondja, hogy az OAH rendeleteit nem lehet megváltoztatni; a közigazgatási előírásokra vonatkozó szabályozás alapján az OAH-tól nem vonható el a hatáskörébe tartozó ügy; végül a nukleáris biztonságról szóló kormányrendelet kimondja, hogy OAH-rendeletektől csak az OAH engedélyével lehet eltérni. Az adminisztratív levél egyébként nem hivatalos felszólító levél, és nem jelenti kötelezettségszegési eljárás indítását sem.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.