Magyar művészek is szerepelnek majd a májustól novemberig látogatható 57. Velencei Képzőművészeti Biennálé központi kiállításán, ilyen évtizedek óta nem fordult elő. A biennálé idei főkurátora, Christine Macel sajtótájékoztatón jelentette be Velencében az általa összeállított központi kiállításon részt vevő művészek névsorát. A Viva Arte Viva című kiállításon a Giardiniben, az Örömök és félelmek pavilonja szekcióban Hajas Tibor (1946–1980) képzőművész munkái is láthatók lesznek. Az Arsenaléban, az Idő és a végtelen pavilonja szekcióban is szerepel majd magyar művész, a Lengyelországban élő Csörgő Attila.
A magyar művészek kiválasztásáról szóló hírt a budapesti Ludwig Múzeum jelentette be, igazgatója, Fabényi Júlia nemzeti biztos emlékeztetett rá, hogy Hajas nemcsak a hetvenes évek magyar avantgárd művészetének sokoldalú és nagy hatású alkotója, de a performanszművészet nemzetközileg is elismert alakja. A Ludwig Múzeum legutóbb 2005-ben Kényszerleszállás címmel mutatta be a munkásságát. Várakozása szerint a velencei részvétel a fiatalon elhunyt művész műveit erős nemzetközi fókuszba helyezi majd, hiszen nem egy művel, hanem egy kisebb kiállítással – a Vető Jánossal készített fotóakciók tablóival – a központi pavilonban szerepel majd. A kiállított művek többsége a Ludwig Múzeum – Kortárs Művészeti Múzeum gyűjteményéből származik, a kölcsönzők között van továbbá a Szépművészeti Múzeum és a pécsi Janus Pannonius Múzeum is. Csörgő Attilának 2009–10-ben volt nagy kiállítása a budapesti Ludwig Múzeumban Arkhimédészi pont címmel, és rendszeresen rendez tárlatokat műveiből a budapesti Vintage Galéria is.
A május 13-án nyíló 57. Velencei Képzőművészeti Biennálé magyar pavilonjában, a Ludwig Múzeum szervezésében Petrányi Zsolt kurátor és Várnai Gyula képzőművész Békét a világnak! című projektje lesz látható, amely a jövőbe vetett hit relatív voltát veszi alapul.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.