A hagyományoknak megfelelően számos új készülékkel ismerkedhettünk meg az elmúlt napokban a Barcelonában zajló Mobile World Congressen (MWC), azonban az igazi show-t a visszatérő nagy neveknek köszönhettük, és nem annyira a szektor meghatározó szereplőinek. Ahogyan azt már hetekkel az esemény előtt tudni lehetett, nagy feltámadást jelentett be a Nokia márka jogait megszerző HMD Global. A társaság ugyanis a mobiltörténelem egyik legnépszerűbb, több mint 120 millió példányban eladott készülékét hozta vissza a piacra, a 3310-est.
A retro igazi szerelmesei számára talán kissé csalódást jelent az új eszköz, hiszen csak távolról hasonlít elődjére. Egy 2,5 G-s hálózati kapcsolatra képes, 2,4 hüvelykes, színes, de érintésre nem reagáló kijelzővel és a hagyományos mobiloknál megszokott billentyűzettel ellátott készülékkel igyekszik megnyerni a társaság a nosztalgiára hajlamos fogyasztókat, mert egyáltalán nem biztos, hogy képességeivel és 49 eurós árával más felhasználói kört is meg tud szólítani az újjászületett Nokia 3310-essel. A HMD a régi klasszikus feltámasztása mellett három okostelefonnal is készült Barcelonára. Közülük a Nokia 6-ot érdemes kiemelni, amely prémiumképességekkel bír, ehhez középkategóriás ár jár, az alapmodell 229 euróba kerül majd.
A Samsung az előzetes várakozásoknak megfelelően a Galaxy Tab S3 androidos tablettel érkezett az MWC-re, és két meglepetéssel. Az egyik a Galaxy Book, amely a 2 az 1-ben táblagépek táborát gyarapítja, az alapcsomagban a windowsos készülék mellett billentyűzettel ellátott tok, valamint speciális toll található. A Galaxy Bookból két változat kerül piacra, különösen a nagyobb, 12 hüvelykes, Super AMOLED-kijelzővel ellátott eszköz tűnik versenyképesnek, amely hetedik generációs Core i5-ös Intel processzort kapott, és akár 8 gigabyte RAM-mal és 256 gigabyte tárhellyel is elérhető lesz. Igaz, azt egyelőre nem lehet tudni, hogy mikor és mennyiért lehet majd megvenni. Talán a Galaxy Booknál is nagyobb meglepetést jelent, hogy a társaság már most bemutatta legújabb Gear VR virtuálisvalóság-szemüvegét, ráadásul egy kontrollerrel kiegészítve. A cég tájékoztatása szerint a vezérlő egy kézzel is könnyen kezelhető és a legkisebb kéz- és fejmozdulattal is irányítható, ami kényelmes hosszú távú használatot tesz lehetővé.
Az LG ismét egy érdekes kísérlettel lepte meg a piacot – azt igyekeznek bebizonyítani, hogy mobilon is lehet mozizni. Az új G6, amely a társaság idei csúcstelefonja, ehhez meglehetősen nagy, 5,7 hüvelykes kijelzőt kapott, azonban érdemes megjegyezni, hogy ennél nagyobb képernyőkkel is lehet már találkozni a piacon. Ami viszont egyedülálló, az a 18:9-es képarány, amely tényleg a mozikban megszokott élményhez közelít. A QHD-felbontásnak köszönhetően tűéles képet kap a felhasználó, persze még így is kérdéses, hogy mennyire kényelmes egy másfél órás filmet a készüléken nézni. Arról nem is beszélve, hogy az alapból rendelkezésre álló 64 gigabyte-nyi tárhely igazán komoly gyűjtemény tárolására nem nyújt lehetőséget, igaz, a kapacitás MicroSD kártyával akár 2 terabyte-osra is növelhető.
Ha már a nagyképű okostelefonoknál tartunk, a Huawei sem aprózta el, a vállalat a P10 Plus esetében egy 5,5 hüvelykes képernyőjű készülékkel lepte meg a piacot. A kínai cég új eszközénél azonban a korábbi prémiummodellekhez hasonlóan a fényképezés kapott kiemelt szerepet. A Leicával kötött együttműködés már eddig is bevált, és az új csúcsmobilokban is az általuk készített dupla kamera található. Érdemes megemlíteni, hogy a P10 Plust 3750 milliamperórás akkumulátorral és Huawei szupergyors töltővel (SuperCharge) is ellátták. Ez utóbbit az úgynevezett 5-gate védőmechanizmussal szerelte fel a gyártó, amely folyamatosan, valós időben méri és elemzi az elektromos feszültség, az áram és a hőmérséklet szintjét, így teljesen biztonságos töltést garantál.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.