BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Bevásárolnak a Liget mellett

Miközben a Liget Projekt terve kapott hideget és meleget, az ingatlanfejlesztők csendben bevásárolnak a megaprojekt vonzáskörzetében felértékelődő területeken.

Futótűzként terjedt el a hazai sajtóban, és eredményezett érzékelhető hangsúlyváltást a Liget projekt megítélésében a cannes-i ingatlanos világkiállításon elért siker: a komplex nagyprojektek kategóriájában a szakmai zsűri a legjobb négy közé választotta a magyar tervet. (A kategória győztese a japán Kashiwa okosvárosa lett.)

Az egyik legnagyobb költségvetésű budapesti beruházás itthon mindeddig nem kapott széles körű méltatást, a 153 milliárd forintos projekt kapcsán a legtöbb hír a ligetvédők és a favágók, illetve a biztonsági emberek csatározásáról szólt még azután is, hogy a Városliget Zrt. a fák átültetését is garantálta. Közben elbontották az Állatkerti körút lerobbant bódésorát, amelynek helyén napokon belül felavatják a Feszl Frigyes eredeti tervei szerint megvalósuló pavilonkertet. Épül a komáromi Csillag erőd, ahová a Szépművészeti Múzeum gipszgyűjteménye költözhet, helyet adva a felújítás alatt álló intézmény egyéb kincseinek.

A városligeti fejlesztésben tűpontos érzékkel látták meg a befektetők az üzleti potenciált, a közcélú beruházások vonzáskörzetében felkutatva a közeljövőben biztosan felértékelődő területeket. Gyorgyevics Benedek, a Városliget Zrt. vezérigazgatója elmondta: az egykori Szabolcs utcai kórház területére tervezett 38 ezer négyzetméternyi barnamezős beruházásuk az egyik komoly vonzerő. Nem véletlenül, mivel ott a felújított épületek mellé újak kerülnek, és az eddig elzárt XIII. kerületi ipari területen új közpark is helyet kap. Itt már megjelentek az első magánerős fejlesztések, meg az újabb és újabb érdeklődők.

Ők a Vágány utca túloldalán, az elhanyagolt ipari részen látták meg a lehetőséget, ahol irodaházaknak, turisztikai beruházásoknak és akár lakóházaknak is megfelelő hely lehet. Az aggregátorhatás a beruházás előrehaladtával fokozódik majd a környéken, miközben a Liget projekt illetékesei minden korábbinál intenzívebben igyekeznek tudatosítani, hogy a zöld felületet és a fák számát sem csökkentik. A Liget projekt terve most újabb kihívót kapott – konjunktúra formájában. Az először hat éve felvázolt terv kivitelezésére biztosan hatással lesz az építőipari munkaerőhiány és az építési anyagok drágulása. A vezérigazgató erre vonatkozó kérdésünkre csak annyit mondott, hogy a költségvetésük egyelőre nem változott, arról kormányhatározat rendelkezik. A Magyar Zene Háza közbeszerzési pályázatának jelen fázisában érzékelhető, hogy a piac szereplői bizony beárazzák az ingatlanpiac felpörgését.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.