A magyarországi háztartások 2015-ben 249 petajoule (PJ) energiát használtak fel, ennek a legnagyobb része – mint máskor is – fűtésre ment el a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) adatai szerint.
A 182 PJ-nyi fűtési energia felét a gáz adta, de meglepően nagy mennyiség, majdnem 73 PJ származott a megújulókból is. A fűtésre használt energia közel 8 százaléka távhő volt, 3 százaléka szén. Szerény számban voltak olyanok is, akik árammal fűtöttek, és olyanok is, akik olajkályhával vagy -kazánnal.
A 2015-ös adatok érdekessége, hogy azokon belül a hivatal a lakosság szilárdbiomassza-felhasználását már olyan új módszertannal határozta meg, amelyben figyelembe vette a háztartási adatfelvételből kapott és az épületenergetikai számításokon alapuló, egymással összhangban álló eredményeket is. Az adatok alapján megállapította, hogy a lakossági biomassza-felhasználást az eddig alkalmazott módszertan alulbecsülte. Az új adatfelvételből származó eredmények befolyásolják a korábbi években közzétett energiastatisztikai indikátorokat. Ezek közül a legjelentősebb Magyarország megújulóenergia-felhasználási részarányát érinti, mert annak része a közvetlen fűtési célú biomassza-felhasználás is az Európai Unió vonatkozó irányelve szerint.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.