Az Emberi Erőforrások Minisztériuma elkészítette a a fővárosi kórházak fejlesztési tervét, a részletes anyagot március 31-ig kell a kormány elé terjesztenie - írja a Magyar Idők. A javaslatot összehangolják a Semmelweiss Egyetem fejlesztésével, az egyetemi klinikáknak ugyanis fontos szerepe lesz a budapesti ellátásban. Olyannyira, hogy a tervezett dél-budai kórházat maga a Semmelweis Egyetem működtetné.
A XI. kerületben építendő 1058 ágyas kórházba költözne a Kútvölgyi úti klinikai tömb összes osztálya, valamint a Tűzoltó, és a Bókay utcai gyermekklinika, valamint a Szent János Kórház egyes részlegei. Észak-Buda nem kap centrumkórházat, a Kútvölgyi út kórházépületében korszerűsítést követően 550 ágyas intézmény jönne létre, a János Kórház többi osztályának integrálásával. Utóbbi területén a jövőben krónikus és rehabilitációs ellátás folyna 300 ágyon. A szakrendelések önálló épületbe költöznének a Kútvölgyi úton.
Észak-Pest szuperkórháza a Honvédkórház lesz. Itt is új tömb, illetve épületszárny létesül. Ide költözne az egykori MÁV-kórház, és több új egységgel megduplázódna a mostani 600 ágyas kapacitás.
A dél-pesti centrumkórház gerincét a Nagyvárad térre tervezett 1300 ágyas új épülettömb képezné, amely az Egyesített Szent István–Szent László Kórház területén épülne, több másik épület felújítása mellett. Ez az Országos Kardiológiai Intézettel együtt biztosíthatja a régióban élők sürgősségi ellátását. Itt egy országos intézeti campus is létrejönne, kardiológiai, infektológiai, hematológiai és traumatológiai, valamint az Üllői út másik oldalán, a Heim Pál Kórházból kialakítandó gyermekgyógyászati intézettel. A Heim Pál Kórház területén gyermeksürgősségi centrum és gyermekpszichiátria is létesül. Mindhárom szuperkórházhoz nővérszállót is terveznek.
[caption id="" align="alignleft" width="600"] Fotó: Kallus György[/caption]Az előterjesztés a társkórházak fejlesztési tervét is tartalmazza. Amelyek közvetlenül részt vesznek a sürgősségi ellátásban, már idén hozzájuthatnak összesen 40 milliárd forint kormányzati és 11 milliárd forint uniós forráshoz. A szuperkórházak engedélyezése már jövőre befejeződhet, az előkészítő munkálatokra és a társkórházak fejlesztésére 50-55 milliárd forintot irányoznának elő 2018-ban.
A sürgősségi ellátást nem végző, de sok esetben országos feladatokat ellátó kórházak – például az országos reumatológiai, tüdőgyógyászati vagy a visegrádi, a nagykőrösi és a törökbálinti rehabilitációs intézet – a program második ütemében juthatnának felújítási forráshoz.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.