Több mint 900 praxist töltenek be háziorvosi szakvizsga nélkül - állítja a Magyar Nemzet. A napilap Rétvári Bence, az Emberi Erőforrások Minisztériuma parlamenti államtitkárának Szakács László szocialista országgyűlési képviselő kérdésére adott írásbeli válasza alapján azt közölte: a 6209 háziorvosból 3780-nak van háziorvostani, 1496-nak pedig csecsemő- és gyermekgyógyászati szakvizsgája.
[caption id="" align="alignleft" width="600"] Több mint 900-nak nincs szakvizsgája - fotó: AFP[/caption]
A legfrissebb adatok szerint jelenleg 287 tartósan, vagyis több mint fél éve be nem töltött háziorvosi körzet van az országban. Bárdos Judit, a Semmelweis Egyetem oktató orvosa a lapnak azt mondta, ahhoz, hogy valaki háziorvosi praxisban, önállóan láthasson el betegeket, a háziorvosi részvizsgának elengedhetetlennek kell lennie.
Annál az 1496 orvosnál, akik gyermekgyógyászai szakvizsgával rendelkeznek, jóval többen látnak el gyerekeket is, mert kényszerűségből egyre több a vegyes praxis, amikor felnőtteket és gyerekeket is ellátnak.
A cikk megjelenését követően az Emberi Erőforrások Minisztériuma arról tájékoztatta lapunkat, hogy az említett 933-ból csak 165 fő nem rendelkezik háziorvostan szakvizsgával, koránál fogva ugyanis nem kellett szakvizsgát tennie. A fennmaradó orvosoknak azonban van szakvizsgája: ugyan nem háziorvosi vagy gyermekgyógyászi, ám a 4/2000 EüM rendelet alapján szabályosan praktizálhatnak.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.