BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Ennyit költenek ajándékra a magyarok húsvétkor

Az év második legkiemelkedőbb időszaka a Húsvét a játékboltok számára. Az éves forgalom akár 15 százalékát is realizálhatják ilyenkor az üzletekben és a webáruházban - derül ki a Formatex adataiból. A társaság tulajdonában lévő 8 üzletben a vásárlói kosárérték ebben az időszakban 4-5 ezer forint között alakul.

A magyarországi húsvéti játékkiadások a középmezőnyben helyezkednek el, az Egyesült Királyságban közel 10 ezer forint a vásárlói kosár, az USA-ban pedig 8-9000 forintot költenek játékra. Lengyelországban gyereknapra kapnak értékesebb ajándékot a gyerekek, a húsvéti nyuszi átlagosan 2-3000 forintnak megfelelő kis ajándékot hoz.

A Formatex 1000 fő bevonásával készült felmérése rámutat, hogy a szülők nagy része interneten tájékozódik játékvásárlás előtt a játékokról. 42  százalékuk építő játékokat keres, ügyességi és sportjátékot a válaszadók 36,5  százalékuk, kézműves és barkács játékot 34,5  százalékuk venne, táblás társasjátékkal 33  százalékuk örvendeztetné meg gyermekét, babás-állatos szerepjátékra pedig 20 százalékuk költene. És mivel a tavaszi szünet is egybeesik a húsvéti ünnepekkel, a kültéri játékok forgalmára is számít a cég.

A legtöbben 2 és 5 ezer forint közötti értékű húsvéti ajándékot vesznek, de a válaszadók 14  százaléka 5-7500 forint közé teszi az egy-egy csemetére költhető összeget, 17 százalék pedig úgy gondolja, inkább 1000-2000 forintot költ gyermekenként.

A szülők harmada szerint a gyerekek 500 forint körüli locsolópénzzel térnek haza, minden ötödik megkérdezett úgy tudja, hogy akár 2-5 ezer forintot is hazavisznek a gyerekek, 10 százalék szerint pedig 5-7500 forint is lapulhat a zsebükben. Néhány szerencsésebb gyereknek akár 10000 forint fölötti összeget is sikerül gyűjtenie.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.