A minisztérium név nélkül nyilatkozó munkatársa közölte, hogy az internetes kapcsolattal rendelkező számítógépeit folyamatosan frissített orosz vírusirtó programok védik. A TASZSZ informátora szerint a Windows sebezhetőségét kihasználó vírus nem lett volna képes kárt okozni a különleges adatformátumra és operációs rendszerre épülő orosz szoftver által működtetett, automatizált csapatirányítási rendszerekben.
A Kaspersky Lab orosz számítógépes biztonsági cég azt állította, hogy a legtöbb WannaCry-fertőzési kísérlet Oroszországban történt. A pénteken kezdődött globális támadás során egyebek között a legnagyobb orosz pénzintézménynél, a Szberbanknál, a Megafon és a Vimpelkom mobiltelefon-szolgáltatónál, a belügyi, a katasztrófaelhárítási és az egészségügyi minisztériumnál, valamint az állami vasúttársaságnál észleltek kibertámadást. „Kritikus” károk elszenvedését sehol sem ismerték el, az érintett intézmények az állították, hogy a behatolást elhárították vagy lokalizálták.
Vlagyimir Putyin orosz elnök hétfőn Pekingben felszólította a nemzetközi közösséget, hogy „komoly politikai szinten” vitassa meg a kiberbiztonság problémáját. Az amerikai titkosszolgálatok feltételezett érintettségére utalva leszögezte, hogy a május 12-i globális kibertámadás mögött nem Oroszország áll, és hogy az nem okozott jelentős károkat az orosz intézményeknek.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.