Tegnap, lapzártánk után kezdődött a Google I/O fejlesztői konferenciája, mely nemcsak a bejelentett újdonságok miatt fontos a cég és a technológiai ipar számára, hanem azért is, mert azt is megmutatja, hogy milyen irányú fejlesztések zajlanak az ágazat egyik meghatározó vállalkozásánál. Az idei esemény kapcsán érdekesség, hogy a korábbiaknál lényegesen kevesebb információ szivárgott ki előzetesen, de azért természetesen van néhány hír, amelyről már tudomást szerezhettünk. A jelek szerint a mostani rendezvény fő mottója az lesz majd, hogy Google-t, pontosabban Google-megoldást mindenhova. A kiszivárgott hírek alapján ugyanis valószínűsíthető, hogy a társaság egészpályás letámadásra készül, vagyis az okostelefon mellett az autókban, a virtuálisvalóság-eszközökben és még a háztartási gépekben is átvenné az irányítást. Pontosabban támogatná azt, a saját fejlesztésű, hangvezérléssel működő, mesterséges intelligencián alapuló alkalmazása, az Assistant bevetésével. A megoldást a tavalyi I/O-n mutatták be, s az induláskor meglehetősen limitált mennyiségű készülékben lehetett használni, ám ha igazak a megjelent beszámolók, a helyzet hamarosan alapjaiban megváltozhat.
A Bloomberg arról tudósított, hogy egy megállapodásnak köszönhetően az Assistant megjelenhet a General Electric háztartási gépeiben, például hűtőszekrényekben, mosó- és mosogatógépekben, valamint sütőkben. Hogy ez miért lesz jó? Nos, a mosogatógéptől például megkérdezhetjük, hogy mennyi szabad hely van még benne, vagy szólhatunk a sütőnek, hogy kezdje el az előmelegítést 220 fokra, s megkérhetjük a mosógépet, hogy szóljon, ha végzett a programmal, vagyis új szintre emelkedhet a háztartási berendezések irányítása. A Bloomberg egy még merészebb lehetőséget is felvetett, a hírügynökség szerint ugyanis az Apple iPhone telefonjaira is telepíthető lesz majd az applikáció.
Az előzetes beszámolók alapján úgy tűnik, hogy az idei I/O konferencia egyik központi témája az új Android operációs rendszer lesz, amely az „O” jelzés alatt fut. Az előző jelentős újítás, a Nougat figyelemre méltó változtatásokat hozott, így ha tartani akarják a tempót a Google fejlesztői, most is komoly újdonságokat kell bemutatniuk. Abból a szempontból szerencsés helyzetben vagyunk, hogy a társaság a fejlesztők számára egy korai verziót már elérhetővé tett, így abból lehet sejteni, milyen újításokra számíthatunk. A TechCrunch összeállítása szerint többek között a releváns értesítések csoportba rendezése, az online tartalmaknál „kép a képben” lehetőség, applikációkon belüli videó is lesz az új operációs rendszerben, amely új hálózati képességeket is kínál majd. A végfelhasználóknak szánt megoldásra várhatóan még hónapokat kell várni, viszont arra látnak esélyt a szakértők, hogy egy, a fejlesztők számára könnyebben elérhető változat megjelenik majd a konferencia után.
Bár a technológiai oldalakon többségben vannak azok, akik úgy vélik, hogy komoly hardverbejelentésekre nem lehet számítani az I/O-n, mivel ezt a tematikát az őszi nagy rendezvényére tartogatja a Google, meglepetések előfordulhatnak, hisz a tavalyi rendezvényen mutatták be például az okosotthon központjának szánt, hangvezérléses Home eszközt. Szinte biztos, hogy lesznek újdonságok a virtuális valóság (VR) és esetleg a kiterjesztett valóság (AR) kapcsán is, így könnyen előfordulhat, hogy a Daydream platformot használó új készülékekről is adnak majd információt a technológiai cég szakemberei. Emellett a Pixel okostelefonok is új VR-képességekkel egészülhetnek ki, s elképzelhető, hogy a Lenovóval való együttműködés keretében megvalósuló Tango projekt kapcsán is lesznek friss hírek.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.