Enyhén csökkent a munkabalesetek száma idén az első fél évben, három napnál hosszabb időre 9969-en váltak munkaképtelenné baleset miatt, szemben az egy évvel korábbi 10 276-tal, a halálos kimenetelű munkabalesetek száma ugyanakkor jelentősen, 2016 első hat hónapjában mért 36-ról 45-re emelkedett – olvasható a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) munkafelügyeleti főosztályának jelentésében, amelyet a tárca honlapján tettek közzé.
Az ágazatok közül a gépipar volt a leginkább balesetveszélyes: a január-júliusi időszakban itt 2044 munkabaleset történt. A feldolgozóiparban 1752, a szállítás, raktározás, posta, távközlés területén dolgozók körében pedig 1357 esetet regisztráltak, utóbbiak közül 11 halálos kimenetelű volt. Az építőiparban és a mezőgazdaságban 320, illetve 256 munkabaleset történt az év első hat hónapjában, ezek közül 11, illetve 7 volt halálos kimenetelű.
A legtöbb, 1766 baleset Budapesten történt, majd Pest és Fejér megye következik a sorban 738, illetve 689 balesettel. A legkevesebb baleset Tolna és Nógrád megyében fordult elő, 142, illetve 200.
A balesetek közül több mint 3400 a 250 munkavállalónál kevesebb alkalmazottat foglalkoztató vállalatoknál történt. A leginkább érintett korcsoport a 35-44 éveseké, a 9969 munkabalesetből 2476 ehhez a korosztályhoz köthető. A felügyeleti szervek az év első hat hónapjában több mint 55 millió forint munkavédelmi és 250 ezer forint eljárási bírságot szabtak ki – ismerteti a jelentés.
A Világgazdaság szintén az NGM munkafelügyeleti főosztályának adatai alapján írta meg, hogy kevesebb volt eddig idén a munkavédelmi kihágások száma az egy évvel ezelőttihez képest, de még így is a munkáltatók közel négyötödénél állapított meg hiányosságot a munkafelügyelet. A dolgozók 31,1 százalékát súlyos szabálytalanságok mellett foglalkoztatják, ebből a szempontból enyhe romlás volt megfigyelhető az egy évvel korábbi helyzethez képest.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.