Ez a szerződés a propilén-oxidból poliéter poliolt, valamint propilén glikolt előállító termelési egységekhez kapcsolódó technológiai licencek megvásárlását, a folyamattervezést, valamint az előkészítő mérnöki tevékenységet fedi le. Bár a Poliol projekt fókuszában továbbra is a poliéter poliolok előállítása áll, a működési és a kereskedelmi rugalmasság maximalizálásának érdekében a propilén glikol termelési egység hozzáadásával bővült a projekt. A beruházás megvalósulásával a Mol-csoport várhatóan Közép-Európa fő poliéter poliol és propilén glikol gyártójává válik – közölte a Mol.
A propilén glikolok, melyek egy új termékcsaládot képeznek a projekten belül, propilén oxid származékok, amelyeket a legtöbb vezető integrált propilén-oxid gyártó szintén előállít. A propilén glikolokat számos helyen, többek között telítetlen poliészter gyanták (UPR) és testápolási-, valamint gyógyszer-adalékanyagok előállítására használják, de egyéb ipari területeken is alkalmazzák.
Az előkészítő mérnöki tevékenységet (FEED), mely magába foglalja a szükséges termékvizsgálatot, a thyssenkrupp thaiföldi Oleochemicals technológiai és kutatás-fejlesztési központja végzi majd el.
A szerződés aláírásával a Mol-csoport rendelkezik minden technológiai engedéllyel és mérnöki forrással a Poliol projekt összes termelési egységének megvalósításához.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.