A horvát kormány tavaly december 15-én húsz nemzetközileg elismert tanácsadót kért fel ajánlattételre, amelynek határideje 2018. január 15. volt - mondta Zdravko Maric pénzügyminiszter képviselői kérdésre válaszolva. A miniszter szerint mind a húsz tanácsadó érdekelődést mutatott, de egyesek azért nem jelentkeztek, mert esetükben összeférhetetlenség állhat fenn, mivel korábban a Mol tanácsadói lehettek.
Maric szerint kell még egy kis idő, hogy szakszerűen átnézzék a dokumentációkat, mert egy összetett anyagról van szó. Hogy szűkítjük-e a jelentkezők körét, vagy mindjárt kiválasztunk egyet közülük, még meglátjuk – tette hozzá.
A pénzügyminiszter kiemelte, a befektetési tanácsadónak az lesz a feladata, hogy előkészítse a vásárlást, szakértői értékbecslést végezzen, valamint potenciális stratégiai partnereket kutasson fel. Ezek rendkívül nehéz témák, és arra is figyelnünk kell, hogy mennyibe fog mindez kerülni – mondta.
A döntőbírósági határozat után Andrej Plenkovic horvát kormányfő 2016. december 24-én rendkívüli sajtótájékoztatón jelentette be, hogy a horvát állam kivásárolja a Mol Nyrt. részesedését az INA-ból.
Az INA 49,08 százaléka a magyar olajtársaságé és a Mol rendelkezik az irányítói jogokkal is a társaságban. A cég 44,84 százaléka a horvát államé.
Zágráb 2014 elején fordult nemzetközi döntőbírósághoz. A horvát álláspont szerint a Mol korrupció révén szerezte meg az INA irányítását, és elmaradtak a részvényesi szerződésben vállalt, a horvát olajfinomítókat érintő Mol-befektetések, továbbá a magyar befektető megsértette a kereskedelmi társaságokra vonatkozó horvát törvényeket. A genfi döntőbíróság Horvátországnak a vesztegetésre, valamint a 2003-as részvényesi megállapodás állítólagos megszegésének megállapítására vonatkozó valamennyi kérelmét elutasította.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.