Az elnök a lap szombati számában kifejtette: ahol az éjszakai hőmérsékletek nem zuhantak mínusz 12 és mínusz 14 fok alá, ott egyetlen gyümölcsfaj sem szenvedett virágrügy-károsodást, viszont
ahol mínusz 14 és mínusz 19 fok között volt a hőmérséklet, már nagyobb mértékű a károsodás a kajszibarackban és az őszibarackban,
de még épen maradhatott a virágrügyek legalább 20-40 százaléka, amelyből akár teljes termés is kialakulhat, ha a következő két hónapban kedvező lesz az időjárás.
A szakember szerint igazán nagy gond ott van, ahol mínusz 20 fok körüli, illetve alatti lehűlés alakult ki, ugyanis ott – a Dunántúl nagy részén, Bács-Kiskun, Csongrád déli részén – jelentős virágrügy-károsodást szenvedett elsősorban a kajszi-, másodsorban az őszibarack. Közölte, valószínűleg ezen térségekben és ezen fajoknál olyan mértékű a rügykárosodás, hogy terméskieséshez fog vezetni, illetve lesz számos vállalkozás vagy ültetvény, ahol fel kell készülni akár a teljes terméskiesésre is.
A felmérés szerint a cseresznye, a meggy és a szilva fajtáinál szintén várható terméscsökkenés, de országos viszonylatban valószínűleg nem lesz súlyos a fagykár, míg az alma és a körte esetében nem kell tartani érdemi károsodástól.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.