Az Est Media hétfőn tette közzé, hogy a csődeljárás iratai s ennek keretében a NAV kifogása, valamint egy hitelezői fellebbezés és az arra tett észrevételek iratanyaga február 22-én beérkezett a Fővárosi Ítélőtáblára, amely harminc napon belül dönt az ügyben.
Az elsőfokú döntés jogerőre emelkedését egy hitelezői fellebbezés és a NAV-kifogás gátolta. A hitelező álláspontja szerint a csődegyezség nem felel meg a jogszabályokban foglaltaknak, ezért el kell rendelni a csődeljárás megszüntetését, majd fel kell számolni a társaságot. Szintén a felszámolási eljárásban érdekelt a NAV, mert még a csődegyezség megkötése előtt tévesen értelmezte a jogszabályi rendelkezéseket, s elmulasztott időben bejelenteni egy mintegy 68 millió forintos követelést. Így a csődegyezség értelmében ezt a csődeljárásban részt vevő hitelezőként az eljárás sikeres lezárulta után sem tudná már érvényesíteni.
A moratórium ugyan március 18-án lejár, de a bíróság meghosszabbíthatja a döntéséig – mondta a Világgazdaságnak Balázs Csaba, az igazgatóság volt elnöke. Hozzátette: a 30 napos határidőn belül több lehetséges kimenetele van az ügynek. Az egyik, hogy a bíróság helyt ad a fellebbezésnek és a kifogásnak, s elrendeli a felszámolási eljárást, melynek nyomán kivezetik a társaságot a tőzsdéről. A másik lehetőség, hogy helybenhagyja az elsőfokú döntést, s ezzel jogerőre emelkedik a csődegyezség. Az is előfordulhat, hogy a bíróság deklarálja, hogy a kifogást tevő NAV már nem hitelező, ebben az esetben is az elsőfokú döntés válik jogerőssé.
A csődegyezség jogerőre emelkedése esetén a társaság kötelezettségállománya megszűnne, ideértve a 2014-es 3,2 milliárd tőkeösszegű kötvénykibocsátásból eredő állományt is. Így a tavaly június 30-i állapot szerinti mínusz 4,42 milliárd forint mértékű saját tőkéje pozitív tartományba, az előzetes számítások szerint 60 millió forint körüli értékre emelkedne, és elérné a felemelt, az előzetes számítások szerint mintegy 81,3 millió forintos jegyzett tőke kétharmadát, azaz a saját és a jegyzett tőke törvény által előírt aránya is helyreállna.
Optimista forgatókönyv esetén a menedzsment befektetőt keresne, mondván, az „üres társaság”, a tőzsdeképes infrastruktúrával, a 3 ezer kisbefektetővel, a 94,7 százalékos közkézhányaddal és 2-3 milliárd között mozgó kapitalizációjával figyelemre méltó értéket képvisel, hiszen tőzsdei bevezetéssel és részvénykibocsátással csak vagy hosszú évek alatt, vagy tetemes költségekkel lehet idáig eljutni.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.