Ma már valamennyi iparágban megfigyelhető, hogy egy-egy cég versenyképessége erősen függ az innovatív technológiák, informatikai megoldások alkalmazásától. Például a mezőgazdaság területén jelentősen növelhető a termelési hatékonyság fejlett agrárinformatikai megoldásokkal. Ez a tendencia hazánkban is érezhető Oláh Zsanett szerint, hiszen az IKT-szektor Magyarország gazdaságának az egyik legnagyobb hozzáadott értéket előállító ágazata.
Tekintettel a hazai IT- és IKT-ágazat nemzetgazdaságban betöltött szerepére, kiemelt hangsúlyt helyezünk a szektor versenyképes termék- és szolgáltatási portfólióval rendelkező képviselőinek pozicionálására a nemzetközi piacokon
– fogalmazott a vezérigazgató. Hazánk exportmutatói is kiválóan reprezentálják, hogy jelentős kereslet mutatkozik az innovatív magyar megoldásokra és fejlesztésekre. Célunk, hogy feltérképezzük azokat a releváns külpiacokat, ahol partnereink nagy számban tudnak exportsikereket elérni – tette hozzá.
A digitalizációnak köszönhetően mára eltűntek a tér- és időbeli korlátok. Oláh Zsanett kiemelte, hogy a Kereskedőház is lépést tart a változásokkal, folyamatosan gyűjti a visszajelzéseket, tapasztalatokat, és ezeket be is építi az MNKH működésébe, szolgáltatási portfóliójába. Ennek jegyében született meg például az online képzési rendszerük, az MNKH Exportakadémia lépésről lépésre.
Az öt képzési modult tartalmazó felületen a regisztrált vállalkozók megismerhetik többek között a hatékony piackutatás, a termékpozicionálás, az ügyfélmenedzsment és a marketingstratégia kialakításának lehetőségeit. A felhasználók ezen túlmenően hasznos információkhoz juthatnak a hazai exportösztönzéssel foglalkozó intézményrendszerről, a nemzetközi adásvételi szerződésekről, illetve a különböző igénybe vehető banki szolgáltatásokról. A vezérigazgató szerint a tananyagban mindenki – legyen kezdő vagy haladó exportőr – megtalálja a számára szükséges, gyakorlati ismereteket. A képzés térítésmentes, a jelentkezés pedig folyamatos. Hozzátette, hogy az idén közel húsz, különböző tematikával rendelkező eseményt terveznek az IKT-szektor képviselői számára.
A Digitális Exportfejlesztési Stratégiához (DES) kapcsolódóan az MNKH tavaly megszervezte az infokommunikációs fókuszú, komplex exportfejlesztési tréningsorozatát, az IKT Exportakadémiát. A két alkalommal megrendezett, hiánypótló képzést összesen 38 cég 48 képviselője végezte el, akik átfogó tájékoztatást kaptak többek között az ágazatot érintő aktualitásokról, a sikeres marketing- és üzleti stratégia kialakításáról, illetve az exportfolyamatok során felmerülő kihívásokról és azok megoldásairól.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.