BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Terjeszkedne a Duna House

A Duna House a hazai és a külföldi bővüléshez szükséges felvásárlásait az ingatlanfejlesztési projektek nyereségéből és tőzsdei tőkebevonásból finanszírozná.

Ambiciózus célokat tűzött ki maga elé a Duna House (DH): a közép-európai országokban vezető pozíciót elérő ingatlanközvetítő cég európai viszonylatban is markáns piaci szereplővé válna. A cég befektetési kapcsolattartója és akvizíciós tevékenységének vezetője, Schilling Dániel a Világgazdaságnak elmondta: növekedési céljaikat az organikus bővülésen túl felvásárlásokkal tervezik elérni, a lehetséges célpontok feltérképezését decemberben meg is kezdték, azóta pedig több vállalattal kezdeményeztek tárgyalásokat, igaz, ezek még az előzetes egyeztetés szakaszában tartanak.

A tervek szerint 2–20 millió euró közötti piaci értékű, elsősorban ingatlan- és/vagy hitelközvetítő cégek kerülhetnek a DH célkeresztjébe.

Az ingatlanos cég 2-20 millió eurós felvásárlási célpontokat keres
Fotó: Szabó Miklós

Schilling Dániel hozzáfűzte: a felvásárlási lehetőségeket Magyarország, a DH-érdekeltségekkel már rendelkező Csehország és Lengyelország mellett további európai országokban is vizsgálják. Arról persze nincs szó, hogy akár hónapokon belül konkrét lezárt akvizícióról számolna be a DH menedzsmentje. Schilling emlékeztetett rá, hogy a Metro House-t részben azért vették meg, mert kiaknázatlannak látták a lengyelek pénzügyi termékek közvetítésében rejlő lehetőségeit, s e ponton a DH esélyt látott a szinergiák kihasználására. Hasonló lehetőségeket kínáló cégek most is felkelthetik a DH érdeklődését.

A jövőbeni felvásárlások fedezete részben rendelkezésre áll. A vételár függvényében a DH önállóan is finanszírozhat egy vagy több akvizíciót, szükség esetén viszont külső tőkét vonnának be a tőkepiacról. Idén két ingatlanfejlesztési projekt bevétele és eredménye is megjelenik a DH könyveiben adózott nyereségként: a Reviczky-fejlesztés teljes lezárása után 680 millió forint, a Forest Hill projekt részleges befejezése után pedig 1,06 milliárd forint.

Mindent figyelembe véve, egy húszmillió euró értékű vállalat felvásárlásának mintegy felét tudná a Duna House saját forrásból finanszírozni

– tette hozzá Schilling Dániel. A beruházási projektbevételek mellett az alaptevékenység 950-1150 millió forintos nyereséget hoz a menedzsment 2018-ra vonatkozó prognózisa szerint, így összességében 2,7-2,9 milliárd forint lehet az éves nettó nyereség.

A társaság tervei közt szerepel az is, hogy a régiós piacokon elért piaci pozíciójukhoz hasonló, meghatározó szerepet érjenek el az egész kontinensen. A megvalósításhoz szükséges akvizíciós célpontokról annyit lehet egyelőre tudni, hogy olyan vállalatokat vásárolnának meg, amelyeknél lehetőséget látnak az ingatlanközvetítés mellett a hitelközvetítési tevékenység felépítésére, és amelyek az EBITDA-soron nyereséget tudnak felmutatni, vagy legalábbis könnyen nyereségbe fordíthatók.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.