A betársulók között találjuk a szingapúri állami befektetési társaságot, a Temasek Holdingst és a hétszáz kínai városban 1600 hipermarketet üzemeltető Suning.com-ot is. A három évvel ezelőtt alapított SenseTime tételesen nem közölte a befektetők nevét, csak annyit árult el, hogy az Alibaba fizette a legtöbbet – írja a Bloomberg.
Az arcfelismeréssel és intelligens képelemzéssel foglalkozó cég értéke ezzel elérte a 3 milliárd dollárt. Sőt hamarosan 4,5 milliárd dollárra ugorhat az összeg, ugyanis a kedvező hangulatot meglovagolva egy újabb tőkebevonási kört is meghirdethetnek.
A most befolyt pénzt az arcfelismerés mellett az önvezető autózással – amelyben a Honda a partnerük – és a kiterjesztett valósággal kapcsolatos fejlesztésekre fordítják, valamint öt városban építenek szuperszámítógépeket, a kutatásokhoz szükséges hatalmas infrastruktúra részeként.
A SenseTime-hoz kötődik a Viper kódnéven futó, tömeges arcfelismerő és -azonosító szolgáltatás kidolgozása, amely a biztonságtechnikai ipart forradalmasíthatja. Segítségével például az utcán özönlő tömegből könnyűszerrel ki tudják szűrni a bűnözőket, a körözött személyeket. Igaz, jogvédők szerint a Viper tudásával vissza lehet élni, így rendszerellenesnek titulált csoportok mozgását is be lehet határolni.
A rendszert negyven kínai városban tesztelik, a hatóságokkal karöltve.
A teljes cikket a Világgazdaság keddi számában olvashatja
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.