Érték szempontjából 18, az ügyletek számát tekintve 14 százalékos a növekedés a 2017-es bázishoz képest. Ez a legerősebb évkezdet 2001 óta, amióta a kutatócég gyűjti az adatokat.
A legnagyobb aktivitás az energia- és közműszolgáltatás, az üzleti szolgáltatás, a vegyipar, a technológia és az építőipar területén volt megfigyelhető.
A belföldi felvásárlások és összeolvadások (M&A) – főként a kínai tranzakciók miatt – 85,2 százalékkal nőttek. A határon átnyúló ügyletek 21,2 százalékkal estek.
Erőteljes bővülés volt megfigyelhető a magántőke-befektetések terén: értékben 76,1 százalékkal, 113,6 milliárd dollárra emelkedtek. Masszív növekedést mutatott az USA M&A-piaca. Az Egyesült Államok nagy cégeihez köthető ügyletek értékben a teljes piac 44,2 százalékát tették ki. A 10 milliárd dollárnál magasabb értékű tizennégy tranzakcióból hat amerikai volt. A növekedés az előző év azonos időszakához képest elérte a 26,1 százalékot.
Elsősorban a 67,9 milliárdos Cigna–Express Scripts-ügylettel összefüggésben ugrott nagyot az üzleti szolgáltatások részesedése az ágazatok között. Lendületesen bővült az európai felvásárlási piac. Az éves alapon 21,6 százalékos ütem a válság óta a legmagasabb, amihez hozzájárult az is, hogy hat tranzakció értéke haladta meg a 10 milliárd dollárt. Az adatgyűjtés kezdete óta ez volt a harmadik olyan negyedév, mikor a kontinensen a felvásárlások és összeolvadások értéke (256,4 milliárd dollár) meghaladta a 250 milliárdot. Ebben nagy szerepe volt a 46,6 milliárd dolláros E.ON–Innogy-ügyletnek. A legnagyobb aktivitás az Egyesült Királyság és Németország piacát jellemezte. Előbbi 266 üzletben 59,3 milliárd dollárt tett ki. Németország 180 ügylettel 54,1 milliárdot adott az európai tortához.
A teljes cikket a Világgazdaság pénteki számában olvashatja
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.