Felföldi Katalin szerint a hivatás gyakorlói ki kell, hogy álljanak az ápolás értékei mellett, csökkenteni kell a munkaterhelést, jobb munkakörülményeket kell biztosítani, hogy a fiatalok megláthassák jövőjüket ezen a területen. Mindennapi tapasztalatuk, hogy a jó munkahelyi közösség képes megtartani munkatársaikat, ez legalább annyira fontos, mint az anyagi megbecsülés – olvasható a nemzetközi nap szervezőinek közleményében.
Nemcsak a szakma, az egészségügyi kormányzat is megbecsüli az ápolók lelkiismeretes munkáját, amire a folyamatos bérfelzárkóztatás mellett a legjobb bizonyíték a János Kórház hamarosan beköltözhető felújított nővérszállója is, ahol méltó körülmények között pihenhetnek, készülhetnek másnapi munkájukra a dolgozók – emelte ki az ápolási igazgató.
A Szent János Kórház és Észak-budai Egyesített Kórházak ünnepi rendezvényén 10 ápolási igazgatói dicséret mellett 10 főigazgatói és 11 tudományos munkáért járó dicséretet is átadtak.
Dr. Lukovich Péter osztályvezető főorvos beszédében hangsúlyozta, hogy az ő szakterülete, a sebészet olyan hivatás, ahol a legfontosabb a bizalomra épülő csapatmunka. Kiemelte, hogy a János Kórházban olyan összeszokott gárda dolgozik, amelynek tagjai orvostól a szakápolóig, gyakran szavak nélkül is megértik egymást és feltétel nélkül megbíznak egymásban.
A Szent János Kórház és Észak-budai Egyesített Kórházak kommunikációs vezetője, Niczky Emőke hangsúlyozta, hogy
az ápolók töltik a legtöbb időt a betegekkel.
A gyógyulás legalább felerészben az ápolás minőségén, gondosságán múlik – tette hozzá. Elmondta, hogy ez fizikailag is megterhelő munka, melyben megmutatkoznak a betegellátás nehézségei is, a mosdatástól kezdve, a tápláláson át a biztató szóig. Az ápolói munka az ösztönösség és a tudás, vagyis az önkéntelen segíteni akarás és a szakértelem csodálatos ötvözete – fűzte hozzá.
Az Ápolók Nemzetközi Napján a szakápolói képzés megalapítójáról, a brit Florence Nightingale-ről emlékszik meg az egészségügyi szakma szerte a világon. Florence Nightingale 1820. május 12-én született, ő rakta le az ápolói szakma mindenütt elismert etikai és szakmai alapjait. Már hosszú élete során legendává vált, az 1853-tól 1856-ig tartó krími háborúban a sérült katonák őrangyalaként emlegették. 1907-ben az első nőként megkapta a brit Becsületrendet is – olvasható a közleményben.
Mint írják, a Szent János Kórház és Észak-budai Egyesített Kórházak évente átlagosan 50 ezer fekvőbeteget lát el a közel egymillió fős nyugat-közép-magyarországi régióból. Az évi mintegy egymillió járóbeteg gondozása a szakrendeléseken és szakmai centrumokban történik.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.