Várhatóan izgalmas időszak következik a magyar bankrendszerben, hiszen a Magyar Nemzeti Bank évi 5-10 százalékról évi 10-15 százalékra emelte a vállalati hitelbővülésre vonatkozó növekedési elvárásait – fejtette ki Erdei Zsuzsa az Erste Bank kisvállalkozási üzletág-vezetője.
Hozzátette: a jegybank előrejelzése szerint a vállalati hitelállomány GDP-hez mért aránya 2030-ra a mostani 17 százalékról 30 százalékra emelkedhet.
Az Erste Bank, Power Business nevű terméke ezért leegyszerűsített hitelelbírálással bír, a bank 5 napon belüli ügyintézést ígér – mondta Erdei Zsuzsa. A mikro- és kisvállalkozások maximum 75 millió forint hitelt vehetnek fel ebben a konstrukcióban.
Elmondta: a hitel tárgyi fedezet nélkül éven belüli és éven túli futamidőre vehető igénybe, legfeljebb 10 éves lejáratra, kamata pedig a mindenkori Bubor +1 százalék lesz, amihez havi 0,2-0,35 százalékos kezelési költség és kedvezményes garancia is kapcsolódik.
A bank mikro- és kisvállalkozási üzletága az évi maximum 300 millió forintos árbevételt elérő mikro- és kisvállalkozásokkal foglalkozik, míg a kis- és középvállalati üzletág ügyfelei évi 300 millió forinttól 15 milliárd forintos éves árbevétellel rendelkeznek.
Erdei Zsuzsa elmondta: a mikro- és kisvállalkozásoknál az Erste az idén több mint 50 százalékos hitelállomány-bővülést tervez. Az elmúlt évben a bank a kisvállalkozói üzletágban az ügyfelek számát 65 százalékkal növelte, idén további 17 százalékkal szeretnék bővíteni az üzleti partnereik számát.
Az első negyedévben a hitelállomány növekedése mintegy 60 százalékos volt az előző év azonos időszakához képest. A mikro- és kisvállalkozási szegmensben a banknak mintegy 50 ezer ügyfele van
- mondta Erdei Zsuzsa.
Szerdahelyi Róbert, a bank kkv-üzletágának vezetője szerint a kkv-ügyfeleknek – maximum 150 millió forintig – Power Business hitelhez hasonló kondíciókkal tudnak hitelt nyújtani, sőt esetükben a garanciadíjat nem számítják fel.
Az Erste Bank vállalati hitelállománya két év alatt 66 százalékkal, a 2015. végi 300 milliárdról 2017 végére 500 milliárd forintra emelkedett, és a bank az idén is a piaci átlag feletti növekedést tervez – emelte ki Szerdahelyi Róbert.
Elmondta: a pénzintézetnek 6 ezer kis- és középvállalati ügyfele van, ezek a cégek évi 300 millió forinttól 15 milliárd forintos éves árbevétellel rendelkeznek,
a hitelezési területen 1 százalék alatti nem teljesítő hitelállománnyal rendelkeznek.
A kkv-szegmensben a 2016 végi 130 milliárd forintról tavaly 31 százalékkal 170 milliárd forintra emelkedett a folyósított hitelek állománya – jelezte Szerdahelyi Róbert.
A hitelezési konvergenciának erősítenie kell a reálkonvergenciát – mondta Nagy Márton április 19-én. Az MNB felülvizsgálta 2013-as vélekedését, és a vállalati hiteleknél 50, a lakosságinál akár 100 százalékkal is magasabb hitelvolumen-bővülést is elképzelhetőnek tart.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.