A reprezentatív felmérésben 29 európai országból 9607, köztük 450 magyar cég vett részt. Magyarországon a kis-, közép-, és nagyvállalatok fizetési szokásait vizsgálták.
Az adatok szerint Magyarországon a számlák teljesítésére átlagosan a 26. napon kerül sor, míg tavaly 30 nap körül alakult a tényleges teljesítés időpontja. Ugyanakkor a kutatási eredmények alapján a súlyosan késedelmes, azaz a 30 napot meghaladó követelések aránya nem változott az elmúlt év során, továbbra is minden ötödik tartozás ebbe a kategóriába tartozik.
A tényleges teljesítés azonban jellemzően késedelemmel történik, az adatok szerint a hazai cégek 70 százalékát érinti a határidőn túli fizetés, ami nem szektorspecifikus
- közölték.
A felmérésből kiderült: a kedvező működési környezet nemcsak a fizetési határidők rövidülésében nyilvánul meg. Közel minden 5. hazai vállalkozás úgy látja,
a jövőben csökkeni fog adósainak száma, míg azok számának növekedésére alig 3 százalékuk számít.
A működési környezetben a legnagyobb változást a GDPR hozta, de a cégek nem számítanak arra, hogy túlzottan befolyásolná tevékenységüket a szabályozás. A hazai vállalatvezetők 6 százaléka kifejezetten pozitív véleménnyel van a GDPR szabályokat illetően.
A magyarok szerint a fizetési szokásokat nem befolyásolja érdemben a rendelet; a megkérdezett cégek közel fele úgy látja, a GDRP nem hoz változást a fizetési szokásokat illetően.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.