BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Kevésbé volt élénk az EU építőipara

Csökkent az építőipari termelés az Európai Unióban és az euróövezetben márciusban az előző hónaphoz képest - derült ki az uniós statisztikai hivatal (Eurostat) csütörtökön kiadott jelentéséből.

Az előzetes adatok szerint, szezonálisan kiigazítva az euróövezet 19 tagállamában 0,3 százalékkal, az Európai Unió 28 tagállamában pedig 0,9 százalékkal esett vissza az építőipar kibocsátása márciusban az előző hónaphoz képest. A tavaly márciusival összevetve az euróövezetben 0,8 százalékkal nőtt, míg az unió egészében 1,3 százalékkal esett vissza az építőipari termelés.

Februárban éves összevetésben az euróövezetben 0,2 százalékkal, az unióban pedig 0,3 százalékkal bővült, míg havi szinten 0,7 százalékkal, illetve 0,8 százalékkal csökkent az építőipar termelése.

Forrás: AFP

Márciusról a legnagyobb havi növekedést Spanyolországból (+3,1 százalék), Szlovákiából (+2,3 százalék) és Belgiumból (+1,1 százalék) jelentették. A legerősebb, 10,3 százalékos visszaesést Magyarországon mérték, majd Románia (-9,2 százalék) és Franciaország (-2,6 százalék) következik.

A legnagyobb növekedést 2017 márciusához képest Lengyelországban (+18,8 százalék), Spanyolországban (+17,1 százalék) és Szlovákiában (+4,9 százalék) regisztrálták.

A legnagyobb csökkenést Romániában (-10,8 százalék), Nagy-Britanniában (-8,1 százalék) és Franciaországban (-2,5 százalék) mérték. Magyarországon 1,4 százalékos volt a növekedés.

A statisztika havi és éves bontásban is meglehetősen hiányos, ugyanis 13 országból nincs márciusra vonatkozó adat, és közülük is 8 országra csak negyedéves adatot tesznek közzé.

Az idei első negyedévben az előző negyedévhez képest az euróövezetben 0,4 százalékkal, az Európai Unióban pedig 0,6 százalékkal csökkent az építőipar termelése, éves összevetésben viszont 2,5, illetve 1,2 százalékos emelkedést mértek.

Magyarországon az első negyedévben éves összevetésben 18,8 százalékkal nőtt az építőipari termelés, a 28 uniós tagállam közül ez a harmadik legjobb adat. Negyedéves szinten 0,8 százalékos volt a növekedés.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.