A statisztikák szerint az évi 470 ezer ambuláns gyermekellátás fele-kétharmada a nyári hónapokban, a szünidő alatt következik be, a szülőknek kifizetett táppénz negyede gyermekgondozáshoz kapcsolódik, azaz az emberek azért kénytelenek szabadságot kivenni, hogy otthon maradjanak beteg gyerekükkel. Emiatt kevesebb a családi bevétel, amelyet pótolni kell. Erre lehetnek jók a különböző biztosítások – mondta Hornung Ágnes, a Pénzügyminisztérium államtitkára.
A kormány tavaly ősszel Pénzügyi tudatosság címmel hét évre szóló stratégiát alkotott, figyelembe véve, hogy a pénzügyi tudatosság alapvető eleme az előrelátás, a kockázatok csökkentése – a felelős gondoskodásban ezért van kiemelt helyük a biztosításoknak.
Lehel Gábor, az Union Biztosító elnök-vezérigazgatója arra hívta fel a figyelmet, hogy még mindig csak minden második külföldre utazó köt utasbiztosítást, bár örömteli, hogy az utasbiztosítások száma tavaly 17, az idei év első három hónapjában 40 százalékkal nőtt.
Pandurics Anett, a Posta Biztosító elnök-vezérigazgatója szerint az utasbiztosításhoz hasonló biztosítások itthon is köthetők. Itt persze nem kell az egészségügyi ellátást fizetni, de az asszisztencia, a betegszállítás vagy épp a gyermek megbetegedése, balesete miatt lemondani kényszerült út költségeinek visszatérítése, illetve az ápolás költségeinek megtérítése segíthet a családoknak. A konstrukciók sok helyen csoportos formában is elérhetők, azaz egy teljes tábor biztosítható, és léteznek táboroztatói felelősségbiztosítások is.
A teljes cikket a Világgazdaság csütörtöki számában olvashatja
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.