Az a furcsa helyzet áll fenn, hogy a foci-vb és a füves pályás Grand Slam-torna döntője nemhogy egy napon, de némi átfedéssel egy időben is zajlik majd. Az időpontok ütközése nyilván nem tegnap derült ki, hanem másfél éve, sőt azt biztosan lehetett tudni, hogy a wimbledoni verseny minden áldott évben ugyanazon a vasárnapon, ugyanabban az órában kezdődik. Ennek ismeretében kezdtek el tárgyalni egymással a felek, tekintve, hogy mindkét eseményt a BBC közvetíti – illetve ez esetben csak közvetítené – Angliában, a tenisztorna szervezői pedig már előre reszkettek, hogy ha a televíziós csatorna priorizál, akkor nyilvánvalóan ők húzzák majd a rövidebbet.
Mick Desmond, a wimbledoni All England Club kereskedelmi és médiaigazgatója elmondta, hogy a két fél közötti „párbeszéd” ellenére
a FIFA úgy döntött, a vb döntőjének kezdőrúgását csak két órával a teniszdöntő megkezdése után hajlandó kitűzni július 15-én, vasárnap.
Az ütemezés jelentős hatással lehet a teniszdöntő nézettségi számaira, amelyet az időpontütközés miatt a történelem során először a BBC1-ről a BBC2-re kell áthelyezni.
Mindig is tudvalevő volt, hogy mikor kezdünk, tudtuk 18 hónapja is, ezért szerintem kissé meglepő, hogy a FIFA mikorra rakta a meccset. A mi döntőnk mindig 3 órakor kezdődik, és ezen nem változtatunk
– mondta Desmond, aki szerint a FIFA lehetett volna rugalmasabb is, legalább a sportrajongók érdekében.
A feszültség akkor éleződött ki igazán, amikor egész Anglia a Kolumbia elleni győzelmet – egyben a továbbjutást – ünnepelte.
Ez a mérkőzés ugyanis 24,2 milliós nézettségi csúccsal hódította meg az estét, vagyis az Egyesült Királyságban a televíziónézők 81 százaléka a Kolumbia–Anglia-csatát figyelte. Képzeljük el, ez a szám mekkora lenne, ha Anglia döntőbe jutna. Érdekesség, hogy egyetlen emberről tudjuk biztosan, hogy nem nézte a találkozót. Ő nem más, mint a britek miniszterelnöke, Theresa May, aki – Downing Street-i források szerint – a büntetőpárbajt olyan dolognak tartja, amelytől az ember könnyen idegösszeomlást kap, márpedig a kormányfő ezt szívesen elkerülné.
A FIFA döntésének értelmében tehát egészen biztos, hogy a nézők járnak pórul: vagy a wimbledoni férfidöntő végéről maradnak le, vagy a labdarúgó-világbajnokság fináléjának elejéről. Az elmúlt 16 évben ugyanis a férfidöntők átlagos időtartama 2 óra 45 perc volt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.