A külföldi beruházásokat felügyelő amerikai bizottság (CFIUS) engedélyezte a T-Mobile és a Sprint egyesülését. Az ügylethez azért kellett a CFIUS engedélye, mert a T-Mobile 63 százaléka a német Deutsche Telekom, a Sprint 85 százaléka pedig a japán SoftBank távközlési cég tulajdona.
A 26,5 milliárd dolláros ügylet révén létrejövő új cég a Verizon és az AT&T után a harmadik legnagyobb lesz az amerikai vezeték nélküli telekommunikációs szolgáltató piacon.
A T-Mobile anyacégének 42 százalékos, a japán SoftBanknak pedig 27 százaléknyi részesedése lesz az egyesülő vállalatban. A fennmaradó 31 százalékot a tőzsdén értékesítik.
A két cég 2019 első felében tervezi lezárni az ügyletet, amelytől évi mintegy
6 milliárd dollár költségmegtakarítást várnak. Az egyesülés révén létrejövő cég T-Mobile néven fut majd és több ezer új alkalmazottat tervez felvenni, hogy felgyorsítsák az 5G mobilhálózat kiépítését az országban. Az új cég előfizetőinek a száma közel 127 millió lesz.
A két cég 2014-ben már próbálkozott az egyesüléssel, az azonban akkor meghiúsult az Obama-kormányzat ellenállása miatt.
A keddi New York-i tőzsdenyitást megelőző elektronikus kereskedésben a Sprint árfolyama 5,2 százalék pluszban, a T-Mobile részvényára 0,7 százalékos mínuszban állt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.