A City 2020 néven beharangozott városnegyed kialakításában az Optima Befektetési Zrt. az ingatlanokkal vesz részt.
A 7,5 hektáros, egybefüggő területet 2016 őszén 55,2 millió euróért, akkori áron mintegy 17 milliárd forintért vették meg a jegybanki alapítványok.
A telken 150 ezer négyzetméternyi iroda és 100 ezer négyzetméternyi egyéb funkciójú ingatlan épülhet. A két tulajdonostól megvásárolt egykori gázgyári és volt csavargyári terület értéke 2016 szeptembere óta 15-20 százalékkal emelkedhetett, az üzletet még az ingatlanár-robbanás kezdetén ütötték nyélbe. A terület egyik része üres, a másik felén működnek üzletek, amelyek a bontásig valószínűleg maradhatnak, hiszen a bérlőik addig is fizetnek bérleti díjat.
A Váci úton egyelőre minden változatlan, de közben már több nemzetközi építésziroda is elkészítette az új városnegyedre a 65-75 méteres magasházakkal variált mestertervét. (Az ugyancsak a Váci úton álló, volt Vízmű-székház 61 méter magas, az Árpád híd közelében a GTC 90 méteres és a HB Reavis is hasonló, 65 méteres épületet fejleszt.)
A Pallas Athéné Alapítványok Váci úti telkein a Világgazdaság információi szerint Budapest legintenzívebben fejlődőirodafolyosójának új központját akarja kialakítani az Optima, élve a lehetőséggel, hogy a környéken építkező fejlesztőkkel ellentétben nem egy-egy önálló telket, hanem összefüggő, komplexen tervezhető területet birtokol.
A környékbeli irodaházakból és azok környékéről hiányzó szolgáltatásokkal felszerelt központot minden építészeti mesterterv nyitott, átjárható, üzletsorokkal övezett sétányokkal, parkokkal gazdagított negyedként képzeli el – különböző stílusban.
A teljes cikket a Világgazdaság csütörtöki számában olvashatja
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.