Az Ericsson Magyarország K+F Innovációs Napok című rendezvényén több mint harminc demón mutatták be a szakemberek, milyen új lehetőségeket tartogat az 5G, és milyen eszközök fejlesztésén dolgoznak. Az utóbbi években sok mérnököt vett fel a vállalat fejlesztési feladatokra, a budapesti kutatás-fejlesztési központ az Ericsson harmadik legnagyobb ilyen európai bázisa.
A fejlesztések a vállalat pénzügyi eredményeire is nagy hatással voltak, a cég exportárbevétele 37,3 milliárd forintot ért el tavaly, a teljes forgalma pedig túllépte az 50 milliárdot a 2017-es 47 milliárd után.
Magyarországon az 5G-fejlesztések számítanak az egyik legfontosabb kutatás-fejesztési területnek. Emellett a gépi tanulás, a mesterséges intelligencia, a dolgok internete, a felhőszolgáltatás és a hálózati biztonság területein dolgoznak kollégáink
– mondta a Világgazdaságnak Éry Gábor, az Ericsson Magyarország vezérigazgatója, s hozzátette:
Az 5G és az 5G-n keresztül az összes többi említett technológia átalakítja az életünk minden területét, ezzel együtt van tíz olyan terület, amely minden egyébnél többet profitálhat az 5G-technológiából: a gyártás, az energiatermelés és a közművek, a közbiztonság, az egészségügy, a közlekedés, a média, az autóipar, a pénzügy, a kereskedelem és a mezőgazdaság.
A globális vállalatban meghatározó szerep jut a magyar leánynak az 5G-fejlesztési projektekben is – amellett, hogy közép-európai központ –, ugyanakkor az 5G-szolgáltatások minél szélesebb körű indítását a tervezett frekvenciaértékesítési folyamat elhúzódása hátráltatja.
Az Ericsson legfrissebb, 5G üzleti iránytű című jelentése szerint a mobilhálózatok magánfelhasználóihoz kapcsolódó bevételei 2030-ig lényegében stagnálnak, éves szinten 0,75 százalékkal növekednek. Ezzel szemben az 5G és a digitalizáció ipari felhasználása terén ugrásszerű, évi csaknem 12 százalékos bevételnövekedés várható. A következő évtizedben az 5G által generált bevételek az információs és kommunikációs technológiák szektorában 1500 milliárd dollárt érhetnek el, ennek 47 százaléka a szolgáltatóknál jelentkezhet. A telekommunikáció B2B-szolgáltatásai terén akár 35 százalékos forgalombővülés is bekövetkezhet a tíz legjelentősebb iparágban.
A teljes cikk a Világgazdaság pénteki számában olvasható
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.