Tavaly január óta áll az SAP Hungary élén, milyen évet zártak?
Pontos számok még nincsenek, de az már látszik, hogy sikeres évet zártunk, teljesítettük az elvárásokat. Az év során történtek finomhangolások, kisebb átalakítások, például a beszámoltatási struktúránkban. A közbeszerzések nagyjából féléves befagyasztása nem segített, de a két számjegyű növekedést még így is biztosan elértük.
Mely fejlesztések és projektek voltak tavaly a legfontosabbak?
Elindult 15 egyetem egységes intézményirányítási rendszere, és több pilotprojektünk is sikerrel zárult. Életre hívtuk az úgynevezett Hack2Sol műhelyprogramot, amely a startupok módszereivel pezsdíti fel a vállalati fejlesztéseket. Ezek a mesterséges intelligenciát, a dolgok internetét, a robotizált folyamatautomatizálást és más, új generációs képességeket felvonultató, az SAP Cloud platformra épülő, ingyenes workshopok.
Partnereink és ügyfeleink egy problémával, konkrét esettel érkeznek, mi pedig a résztvevőkkel közösen egy hét alatt elkészítünk egy megoldást a felvázolt helyzetre. Volt ilyen pilotprojektünk a Nemzeti Adó- és Vámhivatallal is, ahol Facebook-integrációból keletkezett adatok elemzésére teszteltünk egy megoldást. Öt nap alatt meg tudtuk mutatni, hogy működik egy ilyen rendszer SAP-technológiával. Számos ehhez hasonló pilotot zártunk, amelyek az idén már valós projektekké alakulhatnak.
Mekkora cégmérettől érdemes gondolkodni ezen?
Egy néhány fős mikrovállalkozás nem igényel ilyen megoldásokat, de tíz-húsz fős cégnél már érdekes lehet az innovációs projektek esetében. A vállalatirányítási rendszerek mellett ugyanis nagy hangsúlyt kapnak a portfóliónkban az olyan technológiák, mint a mesterséges intelligencia, a gépi tanulás vagy az ügyfélélmény-menedzsment.
A teljes cikket a Világgazdaság pénteki számában olvashatja
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.