A világ második legnagyobb gazdasága megpróbál visszatérni a koronavírus előtti élethez, bár nehézkes a visszarázódás a kommunista Kínában – olvasható a CNN internetes oldalán. Hivatalnokok garmadája különböző utasításokkal és óvintézkedésekkel látja el a cégeket, hogy folytatódjék az,
ami Kínát élteti: a termelés.
A holdújév idejét egy héttel ugyan meghosszabbították, de az ünnepi időszak végeztével felbolydult az ország, a munkavállalók (akik sokszor több ezer kilométert is utaznak) újból felvennék a munkát, már ahol lehet.
Számos cég megpróbál visszatérni, de sokan – még ha csak ideiglenesen is – bezárni kényszerülnek.
Kína egyik gazdasági büszkeségének telephelyét meg sem ismerik az ünnepek után visszatérő dolgozók. A Sencsenben található üzemben – ahol csaknem negyvenezer embert foglalkoztatnak – lázmérőket helyeztek ki, és a dolgozóknak jelentést kell tenniük a testhőmérsékletükről.
Emellett az épületeket ellepték az arcmaszkok és az alkoholos kézfertőtlenítők.
A kínai Facebookként is emlegetett Tencent – amelynek központja szintén Sencsenben található – dolgozóinak otthonról kell dolgoznia, sajtóhírek szerint legalább két hétig. A vállalat hongkongi irodáját viszont a jövő héten újból megnyitják – annak ellenére, hogy az ottani térségből is jeleztek koronavírusos megbetegedéseket.
Az ázsiai tech óriás szóvivője szerint a legfontosabb a dolgozók biztonsága. A cég mindent megtesz ennek érdekében, betartja az óvintézkedéseket, s adott esetben felül is vizsgálja őket.
Mások is hasonlóan járnak el, mint a Tencent.
A Microsoft kínai kirendeltsége szintén huzamosabb ideig zárva tartja az irodáit, kivéve a hongkongit. A Didi közlekedési vállalat és az Audi is arra kérte dolgozóit, hogy otthonról dolgozzanak, ugyanerre szólította fel alkalmazottait a DJI drónkészítő cég is.
A CNN cikkében idézi Dane Andersont, a Forrester Research regionális igazgatóját, aki elmondja, hogy a vállalatok nem voltak megfelelően felkészülve a járványra.
A cégek mindig kalkulálnak a veszteségekkel, legyen az humán erőforrás, technikai fejlesztés vagy anyagi kár, de a vírusra nem voltak felkészülve. Menet közben kell tanulniuk
– közölte a szakember.
A Toyota és a General Motors üzemei elhalasztották gyáraik megnyitását. A Volkswagenről nincs hír, hogy mikor tervezi újraindítani a termelést.
A kínai kormány, látva a bizonytalanságot és a számok csökkenését, mára sajtótájékoztatót szervezett, hogy a vállalatok termelésének növelése érdekében tanácsokkal és utasításokkal lássa el őket.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.