A amerikai Nemzeti Munkaügyi Testület (National Labor Relations Board, röviden NLRB) álláspontja szerint a Google megszegte az Egyesült Államok munkaügyi törvényeit azzal, hogy illegálisan kémkedett két dolgozója után, majd elbocsátotta őket – közölte az Origo.
Az NLRB szerint
Laurence Berland és Kathryn Spiers 2019-es kirúgásának esetében követett el törvényszegést az technológiai óriás.
Mindketten aktivista tevékenységükről voltak ismertek. Berlandet azért rúgta ki a vállalat, mert állításuk szerint belenézett munkatársai naptárjába. Ez viszont az NLRB szerint nem elég indok a munkaviszony megszüntetésére.
Berland és még több tucat dolgozó akkor kezdett tüntetésbe, amikor a vállalat az IRI Consultant nevű tanácsadócéggel kötött együttműködési megállapodást, amely nyíltan szakszervezet-ellenes.
Berland mellett Spiers is ezen megmozdulások okán veszítette el munkáját sok más alkalmazott mellett, azonban a vizsgálatok során csak ebben a két esetben volt megállapítható törvényszegés.
Az a cég, amely nemrég még a világ egyik legkedveltebb munkahelyének számított, az utóbbi időben a botrányok főszereplőjévé vált.
Egy esetben a vállalat munkavállalói azért tiltakoztak, mert a vállalat a kínai terjeszkedés érdekében hajlandó lett volna cenzúrát alkalmazni.
Szintén hatalmas port kavart, amikor Andy Rubin, a cég egyik vezetője 90 millió dolláros végkielégítést kapott, pedig szexuális bűncselekmény gyanúja miatt zajlott ellene vizsgálat.
A mostani eset kapcsán az NLRB panaszt tett a két kirúgott alkalmazott nevében – tette hozzá a The Verge. Amennyiben a Google úgy dönt, hogy nem rendezi a panaszt és állapodik meg az elbocsátott munkavállalókkal, úgy bíróság elé kerül az ügy, és ha elveszíti azt a tech-óriás, akkor kénytelen lesz visszafizetni a béreket Berlandnek és Spiersnek, és újra felvenni őket a céghez.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.