A koronavírus-járvány okozta válságra reagálva fizetési haladékot kért és kapott jelentősebb szállítóitól az AmRest Kft. a társaság 2019-es pénzügyi beszámolója szerint. Az éttermi és mozgó vendéglátást folytató cég – a tavaly december 31-i állapot szerint – 26 Pizza Hut (PH) és 70 Kentucky Fried Chicken (KFC) éttermet üzemeltet Magyarországon franchise rendszerben.
A franchise tulajdonosa a Yum! Restaurants International.
Az éttermek főként Budapesten működnek, de üzemel néhány a nagyobb Pest megyei településeken és a megyeszékhelyeken is.
Miután a tavaszi kijárási korlátozások miatt jelentősen csökkent a márkák árbevétele, az AmRest több intézkedést is hozott, hogy megtartsa jövedelmezőségét és likviditását: a drive éttermekre és a kiszállításra fókuszált, de döntött kisebb költségcsökkentésről és ideiglenes bezárásokról is. Ezáltal tudta folyamatosan fizetni a szállítók mellett az alkalmazottakat is.
A jelenlegi információk szerint 2020-ban is nyitunk újabb egységeket, habár valószínűleg kevesebbet, mint a Covid–19-járvány előtt tervezetük
– emelték ki. Azt is jelezték, hogy májusban, a korlátozások feloldása után az árbevétel már emelkedett, és a beszámoló elkészítésének időpontjában (augusztus 5-én) minden egységük üzemelt, és nem kellett külső finanszírozást bevonniuk.
A vállalat kifejezetten jó évet zárt 2019-ben. Nettó árbevétele egy év alatt csaknem 22 százalékkal, 32 milliárd forint fölé ugrott két fő tényezőnek, az év elején már meglévő, tehát még 2018-ban átadott KFC üzletek forgalomnövekedésének és a tavaly átadott hét új PH és 12 új KFC étterem tevékenységének köszönhetően. A társaság adózott eredménye 1,45 milliárdról 2,45 milliárd forintra emelkedett. Az ügyvezetés a tervezett beruházások finanszírozási igénye miatt nem javasol osztalékfizetést, ezt a tulajdonos el is fogadta, és a teljes nyereséget az eredménytartalékba helyezte. Az AmRest Kft.-t 1992-ben jegyezték be, 2006 óta a lengyelországi AmRest Spólka az egyedüli tagja.
A cég átlagos állományszáma 1641 volt, ez éves bázison több mint 300 fős bővülés. A dolgozókból majdnem 1200-an fizikai besorolásúak voltak.
Az 5,75 milliárd forintos bérköltség nagyjából 1,3 milliárd forintos növekedés 2018 óta.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.