BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Folytatódik a makói Continental-sztrájk

A munkabeszüntetésben szerdán 13 óráig 346-an vettek részt az üzem 1700 munkavállalójából.

Folytatódik a kedden elkezdődött határozatlan idejű sztrájk a Contitech Fluid Automotive Hungária Kft. makói gyárában, rendkívüli eset nem történt – tájékoztatott szerdán a cég. A közlemény szerint a munkabeszüntetés időszaka alatt minden munkavállaló biztonságban tudhatta magát, a munkát végző dolgozók zavartalanul folytathatták tevékenységüket.

A munkabeszüntetésben szerdán 13 óráig 346-an vettek részt az üzem 1700 munkavállalójából.

A munkabeszüntetéshez csatlakozó munkavállalók az előzetes munkáltatói tájékoztatás alapján, a jogszerű sztrájk követelményeinek megfelelően írásban tettek nyilatkozatot részvételi szándékukról, e dokumentumok a munkaügyi elszámolások alapjai és a részvételi adatok tényszerű forrása.

A munkáltató kedden délután megkezdte az előzetesen meghirdetett tárgyalását a kollektív szerződésről. A megbeszélésen az üzemben működő három dolgozói érdekképviselet közül kettő – a Contitech Dolgozók Független Szakszervezete, valamint a Mérnökök és Technikusok Szabad Szakszervezete – vezetői megjelentek, a munkabeszüntetést meghirdető Makói Gumiipari Szakszervezet (MGSZ) részéről csak a sztrájkbizottságot képviselő ügyvéd érkezett, így érdemi egyeztetést nem tudtak folytatni.

Fotó: Rosta Tibor / MTI

A munkáltató célja továbbra is megállapodásra jutni a kollektív szerződésről, ezért újabb tárgyalási időpontokat tűzött ki

- áll a közleményben.

Radics Gábor, a MGSZ-t is tömörítő Gumiipari Szakszervezeti Szövetség elnöke elmondta, annak ellenére, hogy a munkáltató próbál nyomást gyakorolni a sztrájkolókra az üzem dolgozói elszántak, javítani akarnak a munkakörülményeken és visszakapni a korábbi – a cégvezetés által felmondott – kollektív szerződésben elért juttatásokat.

Az elnök szerint

elfogadhatatlan, hogy a munkáltató – a jogszabályi előírások ellenére – nem tárgyal a sztrájkbizottsággal a követelésekről, csupán a kollektív szerződésről egyeztetne, erre azonban a munkabeszüntetés alatt nincs lehetőség.

Radics Gábor érthetetlennek tartja a cégvezetés hozzáállását, mint mondta, a Continental csoportnál egyetlen helyen sem mondták föl a kollektív szerződést arra hivatkozva, hogy a megállapodás elavult, a munkavállalók által kért juttatások költsége pedig nem éri el a korábbi munkabeszüntetések okozta bevételkiesést.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.