A Bloomberg hívta fel rá a figyelmet, hogy rengeteg vállalat ugyanazzal az üzletpolitikai – áldozatos – sakklépéssel tett kísérletet a koronavírus-járvány által megtépázott pénzügyi mérlegek szépítésére:
a céges ingatlan vagyon sietős értékesítésével.
A világ legnagyobb, a vállalati szektorra szakosodott ingatlanközvetítő cége, a Jones Lang LaSalle (JLL) éves jelentésében arról írt, hogy csak tavaly 27 milliárd eurót mozgattak meg a vállalatok ingatlanügyletei Európától a Közel-Keleten át Afrikáig.
Ez a volumen a pandémia előtti békeidőket is lekörözte, annak ellenére is, hogy a vírus egyébként padlóra verte az ingatlanpiacot.
A cikk Nick Compton JLL-menedzser magyarázatával kommentálja a folyamatot:
a járvány kitörése után sok vállalat arra kényszerült, hogy átalakítsa a portfólióját; likviditásra és a tőkéjük megőrzésére törekedjen, hogy legyen mozgástere a covid utáni időkben.
Figyelemre méltó, hogy tavaly az irodaépület-értékesítések tíz százalékkal ugrottak meg, míg az európai piacon a kiskereskedelmi ingatlanok adásvétele 27 százalékkal zuhant be, kimondottan a vendéglátás és a szolgáltató szektor leállásának köszönhetően.
A riport egy másik, hosszú távú faktor szerepét sem becsüli alá:
a vállalati szektor azon töri a fejét, hogy az otthoni munkavégzés meghonosodása milyen jövőt tartogat az irodaingatlanok lehetséges funkciói számára.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.