BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Egy magyar startup reformálhatja meg Helsinki távhőrendszerét

A finn főváros pályázatán a legjobb tíz közé jutottak, így többek között ők is hozzásegítik a helyieket egy karbonsemleges jövő felé.

Egy magyar startup reformálhatja meg Helsinki távhőrendszerét. A finn főváros pályázatán a legjobb tíz közé jutottak, így négy másik céggel partnerségben fogják innovatív megoldásaikkal hozzásegíteni a helyieket egy karbonsemleges jövő felé – írja az Inno Energy közleménye.

A hőtárolást, fázisváltós megoldásukkal forradalmasító magyar startup, HeatVentors négy partnercéggel (Savosolar, Heliac, Ecovat és ConnectPoint) új, a nagyvárosi távhőellátást modernizáló és azt karbonsemlegessé tevő technológiai megoldást dolgozott ki az ebben a témában pályázatot hirdető finn főváros számára. Elképzelésükkel a legjobb tíz közé kerületek, és

bekapcsolódhatnak Helsinki jövőbeni távhőrendszerének tervezésébe, ahol egyedülálló módon, a szén-dioxid szennyezés mértékét 2030-ra a mostanihoz képest 78 százalékkal tervezik csökkenteni

Fotó: Shutterstock

Az Inno Energy által összefogott öt cég közös megoldása ötvözte:

  • a Savosolar napenergiát hasznosító fejlesztését,
  • a Heliac szén-dioxid mentes és több mint ezer GWh megújuló energiát előállító technológiáját,
  • az Ecovat és a HeatVentors hőtárolási újításait,
  • továbbá a ConnectPoint valós idejű, intelligens és távoli elérésre építő online kezelő platformjának kombinációját,
  • amelyek a távhőrendszer kapacitásainak bővítését, illetve a felhasználói igények rugalmas kiszolgálását biztosítják.

    A sikeres együttműködés és a közös javaslatuk pozitív fogadtatása arra sarkalta az öt céget, hogy tovább finomítsák a finn fővárosban bemutatott elképzeléseiket.

    Jelenleg egy olyan általános érvényű, a kollaborációra építő technológiát terveznek, amely bármely európai nagyvárosban alkalmazható lenne a távfűtés karbonsemlegessé való átalakítása során.

    A szakemberek szerint ahhoz, hogy karbonsemlegessé váljon egy nagyváros távhőrendszere,

  • egyrészt csökkenteni kell a felhasznált energia mennyiségét,
  • másrészt fokozni kell a zöld energiaforrások igénybevételét.
  • Előbbire ugyanakkor már most megoldást nyújt a Heatventors fejlesztése, amely szabályozhatósága révén tökéletesen alkalmas a hőigény időbeli változásának lekövetésére megújuló hőenergia esetében is – írják.

    Tízből kilenc magyar aggódik a környezetpusztítás következményei miatt

    Az erdőirtás, a klímaváltozás és a légszennyezés a legsúlyosabb környezeti probléma hazánkban.

     

    Címoldalról ajánljuk

    Tovább a címoldalra

    Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.