A félvezetők globális hiányát fokozhatja, hogy az egyik legnagyobb csiptesztelő bezárta fő gyárait Tajvanon – írja a Bloomberg.
A King Yuan Electronics 182 fertőzöttet is jelentett június 5-én munkásai körében.
A betegek nagy része a külföldi munkások köréből került ki, akik számára a kormány 14 napos karantént rendelt el. A 2 ezer munkás a cég munkaerejének 30 százalékát adja.
A cég kölcsönzött helyi munkaerővel igyekszik a hiányt pótolni, és tegnap éjjel a szokásosnál kisebb kapacitással újra tudott indulni.
A vállalat szóvivője szerint mire a külföldi munkaerő visszatér a gyártósorokra, sikerül a termelést felgyorsítani, hogy a kiesett időszakot pótolni tudják, ugyanakkor a helyi tőzsde felé a termelés 30-35 százalékos csökkenését jelezték júniusra.
Az újabb komplikációk még jobban aláhúzzák, hogy a globális ellátási láncok túlzott függősége a kevés kulcsszereplőtől mekkora problémákat okozhat.
A tajvani csipgyártás fontos szerepet játszik az autóktól a háztartási elektronikán át a telekommunikációs eszközökig terjedő gyártási folyamatokban.
Noha az ország sokáig jól védekezett a koronavírus ellen, május eleje óta egyre több a fertőzött a szigeten, ami egyelőre még nem okozott problémát a félvezető exportban.
A csiphiány hatására Kína, az Egyesült Államok és az Európai Unió is növelné saját kapacitásait a félvezetők előállítása terén.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.