Leállította nyugat-európai terjeszkedési törekvéseit a Didi – értesült a BBC. A kínai székhelyű utasmegosztó Nyugat-Európában és az Egyesült Királyságban is szeretné bevezetné szolgáltatásait.
Az Uber riválisaként számon tartott óriáscég azért döntött a leállítás mellett, mert több nyugat-európai országban is megbukott az adatvédelmi vizsgán.
A Didi nem kommentálta az értesülést. Közleményben annyit írak:
folytatjuk az új piacok felkutatását, felvesszük a kapcsolatot az érintettekkel és átgondoljuk, mikor vezessük be szolgáltatásunkat.
A kínai utasmegosztó a közelmúltban több országban is megvetette lábát. A többi között Dél-Afrikában, Ecuadorban és Kazahsztánban is elindította szolgáltatását.
A kínai vállalatokra egyre nagyobb figyelem és ellenőrzés hárul a nyugati országok hatóságai részéről.
A Huaweit tavaly kizárták az Egyesült Királyásban történő 5G infrastruktúra fejlesztéséből. A távközlési óriást emellett az Egyesült Államokban is szigorú korlátozások sújtják.
Peking adatvédelmi hiányosságai miatt a Didit is árgus szemekkel figyelik. Az USA-ban megtiltották az online áruházak számára, hogy használatra ajánlják a vállalat alkalmazását, mivel az illegálisan gyűjtötte a felhasználók személyes adatait.
A bejelentés két nappal azt követően történt, hogy a társaság 4,4 millió dollárt kaszált a New York-i tőzsdén való elsődleges részénykibocsátás alkalmával (IPO). A Didi részvényei esésnek indultak a hírre.
A kínai kormány szigorúbb intézkedéseket vezet be az adatvédelem érdekében. Múlt pénteken az ország legfőbb jogalkotó szerve új adatvédelmi törvényt fogadott el, amelynek célja, hogy ellenőrizze a technológiai cégek adatgyűjtését. A jogszabály november 1-től hatályos.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.