Március közepén újraindította meleghengerművét, ami azért nagy lépés, mert így a Dunai Vasmű ismét magas hozzáadott értékű termékeket képes előállítani, és ez garancia arra, hogy a vasmű hosszú távon is hatékonyan működhet – írja a DUOL.
A portálnak a Liberty Steel Group Europe és a Liberty Galati elnöke elmondta, hogy a 2-es számú nagyolvasztó, az acélmű és a hideghengermű februári sikeres újraindítása, valamint a kokszoló blokkok stabilizálása után
a meleghengermű újraindítása újabb fontos lépés a vasmű hosszú távú működtetése felé.
„Újabb mérföldkőhöz érkeztünk a Dunaferr reorganizációs folyamatában. Egy hete elkezdett termelni a meleghengermű is. Ez egy nagyon örvendetes fordulat, hiszen ez a gyáregység már olyan készterméket állít elő, ami értékesíthető a piacon. Különösen fontos ez, mert az acélpiacon jó az acéltermékek ára” – mondta Mészáros Lajos, a térség képviselője a portálnak.
A Liberty Steel Európa egyik legnagyobb acélgyártója, a cégcsoport romániai tagja, a Liberty Galati és a Dunaferr pedig természetes partnerei lehetnek egymásnak. A Liberty Steel Group január folyamán bérgyártási megállapodást kötött a Dunaferr felszámolójával, miután tavaly év végén kvázi csődbe ment a dunai vasmű. A brit–indiai vállalat azóta stabilizálta a gyár működését azáltal, hogy újraindította a 2. számú kohót, továbbá 40 ezer tonna szenet biztosított az üzem részére. Ennek ellenére időnként felröppennek olyan hírek, miszerint nem folyik valós árutermelés a vasműben. Fábián Gergely iparpolitikáért felelős államtitkár mindezt cáfolta, úgy fogalmazott lapunknak, hogy
ha nincs Liberty, akkor nincs acélgyártás
Korábban a kormány hat hónapig vállalta a dolgozói bérek kifizetését, ugyanis ennyi idő alatt megmenthető a cégcsoport, és ezzel a 4500 dolgozó munkahelye.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.