A Microsoft elnöke élesen bírálta az Egyesült Királyságot, miután a szigetország blokkolta az Activision amerikai szerencsejátékcég felvásárlását.
A lépés rossz volt Nagy-Britanniának, és az elmúlt négy évtized után a Microsoft legsötétebb napját jelentette az országban
– mondta Brad Smith a BBC-nek. A brit Verseny- és Piacfelügyeleti Hatóság (CMA) később visszavágott, mondván, hogy azt kellett tennie, ami a legjobb az embereknek, így a több milliárd dolláros megállapodás nem mehet végbe.
A játékipar valaha volt legnagyobb, 68,7 milliárd dolláros felvásárlása során a Microsoft olyan hatalmas népszerűségnek örvendő játékokat akar megszerezni, mint a Call of Duty, a Candy Crush és a World of Warcraft.
Az Egyesült Államok és az EU szabályozóinak még nem kell dönteniük arról, hogy jóváhagyják-e a megállapodást,
de a brit szabályozó lépése azt vetíti előre, hogy Microsoft üzlete meghiúsulhat globálisan.
„Az események a különböző piacokon keresztül fonódnak össze – nem lehet szétválasztani az Egyesült Királyság döntését. Tehát ez a döntés megakadályozza, hogy az üzlet globálisan megtörténjen” – fogalmazott a versenyfelügyeleté
Rishi Sunak miniszterelnök kijelentette, hogy azt szeretné, ha az Egyesült Királyság vezetné a világot a technológia terén, Jeremy Hunt pénzügyminiszter pedig azt mondta, hogy
Nagy-Britanniát a világ következő Szilícium-völgyévé kell alakítani.
A Microsoft már közölte, hogy a döntés hatással lehet a brit befektetésére. A BBC Wake up to Money című műsorának adott interjújában Brad Smith azt mondta, hogy a cég nagyon csalódott a CMA döntése miatt, de azt is gondolja, hogy ez rossz Nagy-Britanniának is.
Van egy egyértelmű üzenet: az Európai Unió vonzóbb hely egy vállalkozás működtetéséhez, mint az Egyesült Királyság
– mondta.
Az Activision Blizzardot tavaly januárban több mint 69 milliárd dollárért felvásárolta a Microsoft, de az ügyletet a trösztellenes eljárások és a versenytársak ellenkezése miatt még nem sikerült lezárni. Bár a redmondi óriás azzal nyugtatta riválisait, hogy a birtokába jutott játékok nem lesznek Xbox- és Windows-exkluzívak, ezt kétségbe vonták. A Sony, a Google anyavállalata (Alphabet) és a Nintendo azzal vádolta a Microsoftot, hogy az Activison Blizzard-sikertermékek, például a Call of Duty (COD) az üzlet lezárulása után más platformokon nem lesznek elérhetők.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.