Bár Elon Musk szerint a Twitter pénzügyei végre kezdenek rendbe jönni, több mint egy tucat kisvállalkozás perli a céget, amely állításuk szerint több millió dollárral tartozik nekik – írta a Bloomberg.
A bírósági dokumentumok szerint a Twitter több mint tízmillió dollárral tartozik egy sor olyan cégnek, amely a PR-tanácsadástól a szövegszerkesztésig terjedő szolgáltatásokat nyújtott. Az első, áprilisban elindított eljárást 13 másik követte, és a cégek közül több is azt állítja, hogy a működése folytatásához minél előbb szüksége van a kifizetésekre.
A vállalkozások szerint a késedelmes fizetések Musk kaotikus vezetési stílusával függenek össze. Arra hivatkoznak, hogy a kommunikáció a Twitter megvásárlása után, tavaly áprilisban változott meg.
Igaz, a vállalat nem hagyta abba tartozásainak törlesztését, és az elmúlt hónapokban több késett számlát is kiegyenlített – ilyen például a Crown Estate, a brit királyi család ingatlankezelője, amelynek a Twitter nemrég minden bérleti díját kifizette. Ez azonban túl lassú az olyan vállalkozásoknál, amelyeknek a túlélésük múlik rajta.
A legnagyobb probléma az érintett cégek számára, hogy a megkésett kifizetések mellett nem tudnak kommunikálni a közösségi médiaóriással. Musk a tulajdonosváltás után jelentős létszámleépítéseket vitt véghez, és az eredeti 7500 alkalmazottból már csak körülbelül ezer maradt a vállalatnál.
Ennek a lépésnek a pénzügyi és a kommunikációs osztály nagy része is áldozatul esett, így a hoppon maradt vállalkozások csak nehezen tudják elérni a vállalatot.
A cég különböző tartozásainak mértéke széles skálán helyezkedik el. A White Coat Captioningnak, egy feliratkészítéssel foglalkozó kisvállalkozásnak 42 ezer dollárral, a Cancomm PR-cégnek és a Private Jet Sercives repülőgép-üzemeltetőnek 140, illetve 200 ezer dollárral tartozik. A legnagyobb követelést azonban az Imply Data szoftverfejlesztő nyújtotta be, amely több mint 8 millió dollárt vár a Twittertől.
Azonban nem minden késedelem köthető a tulajdonosváltáshoz. Bár a kisebb, pár százezer dollárig terjedő tartozásokat meg lehet magyarázni a leépített osztályok körüli zűrzavarral és Musk kaotikus vezetési stílusával, a nagyobb, többmilliós összegek még a vásárlás előttről származnak.
Musk többször is kijelentette, hogy a Twitter pénzügyi helyzete katasztrofális volt, az ilyen hiányosságok pedig úgyszintén arra utalhatnak, hogy a cég valóban a fizetésképtelenség határán állt.
A jelenlegi pénzügyi helyzet azonban már az új vezérigazgató felelőssége – hiába rúgta ki a nem produktív alkalmazottakat, és faragta le a felesleges költségeket, Musk viselkedése a saját platformján a hirdetők több mint 50 százalékát elijesztette, míg az új bevételnövelő intézkedései eddig kudarcba fulladtak.
Ezenfelül a Twitter megvásárlásáról szóló 44 milliárdos megállapodás részeként a Telsa-vezér több mint 12 milliárd dollárnyi adósságot is átvett, ami nem segített az állítólag csődközelben lévő cégen.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.