Többségi üzletrészt szerzett a Vajda-Papír Kft. a már több mint 10 éve a cégcsoporthoz tartozó norvégiai Vajda-Papír Scandinavia AS-ben – tájékoztatott Vajda Attila, Vajda-Papír Kft. ügyvezető igazgatója. A tranzakciót gazdaságossági szempontokkal, a hatékonyság javításával és a nagyvállalati struktúra kialakításával indokolta. A tranzakció összegéről és az új tulajdonosi hányadról nem írtak, de megjegyezték, hogy a cég 2013 óta van jelen a skandináv országban, helyi leányvállalatuk (a Vajda-Papír Scandinavia) több mint 110 munkavállalót foglalkoztat.
Arról is beszámoltak, hogy a Vajda-Papír Kft. több mint 5,7 milliárd forintot nyert el a 2023-ban meghirdetett Gyármentő program 150 milliárd forintos keretéből. A támogatás teljes összegéből 1,313 milliárd forint előleget folyósítottak a cégnek 2023. december végén. A cégcsoporthoz tartozó Vajda Real Estate Kft. (kötvénygarantőr) 5,714 milliárd forint támogatást nyert el, ebből 2,857 milliárd forint előleget meg is kapott tavaly év végén.
Vajda Attila a közleményben kifejtette, hogy a támogatásokból energiahatékonysági beruházásokat indítanak, a cél, hogy 2030-ig 20 százalékkal csökkentsék a gyártás és működés során igényelt vízfogyasztásukat, tovább redukálják a hulladéktermelést, 50 százalékkal megnöveljék a megújuló energiák részarányát saját működésükben és cégcsoport telephelyein, 2050-re pedig a működést karbonsemlegessé tegyék. Vajda Attila azt is megemlítette, az elmúlt 10 évben mintegy 40 milliárd forintot fordítottak arra, hogy a higiéniai papír gyártása és a cég üzemeltetése a legkörnyezetkímélőbb, fenntartható technológiákkal valósulhasson meg.
A 150 milliárd forintos keretösszegű Gyármentő programot a kormány 2023-ban hirdette meg az ukrajnai háború által okozott energiaellátási beszerzési problémák orvoslására, ebben vissza nem térítendő támogatásra pályázhattak a cégek energiahatékonysági és energiatermelő beruházásokra.
A 25 éve alakult Vajda-Papír a közlemény szerint higiéniai papírtermékek vezető belföldi gyártója, csoportszinten mintegy 650 munkavállalót foglalkoztat. A társaság 2022-ben megduplázta az árbevételét, összforgalma meghaladta a 80 milliárd forintot, a norvégiai leányvállalaté megközelítette a 20 milliárd forintot. Az EBITDA (kamatfizetés, adózás és értékcsökkenési leírás előtti eredmény) elérte az 1,44 milliárd forintot, míg egy évvel korábban a 2,7 milliárd forintot. A tavalyi első féléves árbevétel több mint 29 milliárd forintra nőtt, 2021 azonos időszakában 21,5 milliárd forintot értek el – olvasható a cég korábbi közleményeiben.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.