BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Romániai tenderek a célkeresztben

Határon túli megbízásokért is ringbe kíván szállni az alállomások tervezésére, kivitelezésére, távvezeték-építésre, valamint ipari létesítmények villamos ipari munkáira szakosodott, az idén tetemes árbevétel-növekedést elérő Forest-Vill Kft.

Erőteljes növekedést célzott meg a Forest-Vill Kft.: a múlt évi, mintegy hatmilliárd forintos árbevételét az idén kilencmilliárd fölé növeli. Igaz, az eredeti idei célszám tízmilliárd felett volt, de a koronavírus-járvány miatt az év első felében csúszott egyes tenderek kiírása, és akadozott a kivitelezéshez szükséges anyagok, eszközök beszerzése – tájékoztatta a Világgazdaságot Balogh Tibor, a társaság ügyvezető igazgatója. A jövő évi bevételi terv már 16 milliárd fölött jár, és bár a megcélzott adózott eredmény a vírus miatti helyzetben még körvonalazódik, az igazgató két számjegyű növekedésben bízik.

A Svájcban bejegyzett Largus Holding A. G. tulajdonában álló Forest-Vill Kft. alállomások tervezésére, kivitelezésére, távvezeték-építésre és ipari létesítményekhez kapcsolódó villamos ipari munkákra szakosodott. Terjeszkedési terveit részben arra alapozza, hogy az elmúlt években is folyamatosan növekedett, bővítette a kompetenciáit – nemrég például saját tervezői csapatot hozott létre –, és indult szinte minden, a tevékenységébe illő tenderen. Kulcsrakész alállomás- és távvezeték-beruházások sorával szerzett referenciát, nemrég építette fel a debreceni BMW-gyár áramellátását szolgáló Macs 132 kilovoltos kapcsolóállomást. Dolgozott a 8-as számú főút Veszprém déli elkerülő első ütemében a 132 kilovoltos nagyfeszültségű közművezeték kiváltásán, jelenleg pedig egy 50 megawattos naperőmű hálózati csatlakoztatásán munkálkodik.

A belföldi erősítéshez országos lefedettség is kell, ezért a Forest-Vill Kft. budaörsi központja, pécsi kirendeltsége és felsőzsolcai telephelye mellé 2020 végén létesült egy Hatvanhoz közeli bázis is, amelyet 2021-ben egy dél-magyarországi és reményeik szerint egy további dunántúli telephely kialakítása követ. Gyarapszik a cég létszáma is: a tavaly még mintegy ötvenfős Forest-Villnek ma már csaknem nyolcvan dolgozója van, jövőre pedig már 200 munkavállaló alkalmazását tervezi.

Az alállomás-tervezői és -kivitelezői piacon az igazgató elmondása szerint a Forest-Vill Kft. egyike annak a fél tucat hazai cégnek, amelyek a tendereken jellemzően eséllyel indulnak, míg a nagyfeszültségű távvezetékekkel kapcsolatos megbízásokért általában három pályázó száll ringbe. A kis- és a középfeszültségű vezetékek, valamint az iparhoz kapcsolódó projektek piacán több mint ötven cég működik.

A terjeszkedés a szomszédos országokban folytatódik, de túl is mutat ezen: „Mindenütt igyekszünk majd megjelenni, ahol arra lehetőséget látunk” – jelentette ki Balogh Tibor. A határokon túl kezdetben elsősorban alállomást tervezne és építene, valamint a távvezetékek létesítése terén méretné meg magát a Forest-Vill. Ebben a tevékenységben a cég alapozhat a hálózatokért felelős ügyvezető, Balogh Tibor tapasztalataira is, aki két hónapja csatlakozott, és az előző munkahelyei képviseletében több külföldi projektet vezetett, például Szlovákiában és Romániában. E két ország ott van a társaság célkeresztjében, de ígéretes a horvátországi és a többi délszláv régió is. Románia kiemelt terület, mert ott jövőre várhatóan újabb nagy nap-, esetleg szélerőművek építésére nyílik mód.

Az utóbbi munkák a vállalat fiatal ipari üzletágát érintik, amelyért Németh Csaba ügyvezető igazgató felel. A Forest-Vill Kft. e szegmense Magyarországon az ipari cégeket szolgálja ki.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.